Vzhledem k tomu, že mít domácí solární elektrárnu je v poslední době velmi v módě, případně uvažujete o tom, že ozeleníte své podnikání, ve všech existujících případech je důležité si ověřit, že jste si pro dodávku ne úplně levné služby vybrali solidního prodejce. A jelikož se recenzím dodavatelů solárních panelů věnujeme dlouhodobě, dnes se mrkneme na Českou solární.

Fotovoltaické panely mohou být pro řadu domácností a podniků efektivní, protože umožňují vyrábět část elektrické energie, která je klíčová pro jejich provoz, z bezplatného slunečního svitu, kterého je především v letních měsících obvykle dostatek. Vaše fotovoltaická elektrárna navíc může mít i speciální bateriové úložiště, které vám umožní skladovat přebytky, které pak buď prodáte nebo je využijete pro vlastní potřebu v době, kdy je slunečního svitu méně.

Přečtěte si: Co je tepelné čerpadlo a jaké existují druhy?

Jenže, pořízení panelů, úložiště a případně i tepelného čerpadla něco stojí. Proto je opravdu důležité si vybrat solidního poskytovatele, který od vás nevybere peníze a práci nakonec nedodá. (Případně dodá, ale v nevalné kvalitě nebo hodně pozdě.) Zda má význam spolehnout se třeba na Woltair, o tom jsme si už v minulosti něco řekli. Co ale očekávat v případě, že si vyberete trochu méně diskutovanou Českou solární?

O České solární

Česká solární je společnost, která se od roku 2009 zaměřuje na poskytování solárních systémů pro domov i podnikání. Na oficiálních stránkách si můžete prohlédnout FVE vzorové sestavy pro rodinné domy a pro firmy (v nabídce je vždy několik možností, takže si lze vybírat například i podle výkonu, po rozkliknutí následně vidíte jednotlivá řešení i s ilustračním nákresem a cenou). Naprostou samozřejmostí je i fotovoltaika na klíč, takže pokud máte nějaké specifické požadavky, pro Českou solární by to nemělo představovat problém.

Fotovoltaika na klíč

Možná vás fotovoltaika na klíč zaujala, ale nemáte tušení, co máte v rámci této služby očekávat. V první řadě dojde k posouzení realizace solární elektrárny. Poté se vypočítá návratnost, budou se řešit nápady a návrhy. Poté se udělá nezávazná kalkulace a vizualizace zdarma. Dále se bude pokračovat směrem k projektové dokumentaci, PBŘ, vyřízení připojení k distribuční síti, dopravě systému a techniků, kteří zajistí montáž, revizi a kontrole.

Dalšími kroky je pak zaškolení provozu a bezpečnosti, záruční a pozáruční servis či denní monitoring FVE a technická podpora. Česká solární se dokáže postarat i o částečný upgrade elektrárny či o její modernizaci. Jde tedy o komplexní balíček služeb, který bude jistě svým charakterem vyhovovat i náročným.

Další výhody

Mezi další výhody České solární patří výhodné financování. Vzhledem k tomu, že solární elektrárna vás nevyjde na pět korun, můžete využít splátkový program. Firma navíc spolupracuje s úvěrovým specialistou. Stejně, jako mnoho jiných firem, i Česká solární pomáhá žadatelům vyřídit dotace v programu Nová zelená úsporám. My také dodáváme, že jsme na tuto firmu nedohledali žádnou stížnost, což je také dobré znamení.

Přečtěte si: Recenze Schlieger

Zkušenosti s firmou

To, zda se rozhodnete Českou solární oslovit jako partnera pro svůj projekt, závisí na mnoha faktorech. Jedním z nich je pak zcela určitě to, jak byli s jejími službami spokojeni předchozí klienti.

I když, například ve srovnání s S-Power, nedokážeme na Českou solární najít tolik recenzí, řadu jich nabízí portál Firmy.cz, který lze považovat za důvěryhodný. Právě na tomto místě Česká solární obdržela 4,7 hvězdiček z 5 možných (na základě 16 recenzí), což napovídá, že jde o spolehlivého partnera, kterého se nemusíte bát oslovit.

Lidé ve svých zkušenostech s Českou solární běžně zmiňují, že:

  • Na ně působí dobře, že firma existuje již od roku 2009 (čili fungovala ještě dávno před solárním boomem)
  • Jejích služeb využili na doporučení a byli spokojeni
  • Návrh instalace proběhl osobně, ne pouze po telefonu či po mailu
  • Po instalaci jejich zařízení perfektně funguje
  • Firma pružně reaguje
  • Došlo k rychlému vyřízení problému, který vznikl kvůli nedorozumění, navíc zdarma
  • Se jim skutečně podařilo hodně ušetřit na energiích
  • Má dobře nastavenou smlouvu, která chrání klienta

Pokud jsme někde narazili na nějakou negativní zkušenost, někteří klienti si v době výpadku komponentů maličko stěžovali na delší dobu dokončení zakázky. Jinak jsme však nic negativního nezaznamenali, takže vám můžeme tuto společnost jednoznačně doporučit.

Také máte s Českou solární dobrou zkušenost?