Když už se v poslední době na našem webu řeší fotovoltaika, je jasné, že bychom se měli zaměřit na nějakého dalšího známého hráče. Solární elektrárny na našem území vám zajistí například SolidSun. Jde ale o důvěryhodnou společnost? A jaký je její přístup ke klientům?

Solární panely jsou hitem posledních několika let. Zvlášť, když jsou napojeny na tepelné čerpadlo, které dovede tuto energii využít. Rozhodnutí pořídit si FVE je ale poměrně jednoduché, o dost náročnější je najít spolehlivého dodavatele, který dokončí instalaci panelů v požadovaném termínu a v případě potřeby vám nabídne kvalitní servis.

Přečtěte si: Recenze S-Power

Mnoho lidí se při výběru spolehlivého partnera už spálilo, takže rozhodně není na škodu se nejprve podívat na recenze a teprve poté podnikat nějaké další kroky. Jelikož recenzi na Woltair jste u nás četli poměrně nedávno, dnes se zaměříme na to, co lze očekávat v případě, že se obrátíte na SolidSun.

O SolidSun

SolidSun je společnost, která dodává fotovoltaické panely a solární elektrárny. Obrátit se na ni mohou jak domácnosti, tak firmy, které chtějí zlepšit hospodaření s energiemi. Dále v nabídce najdete Wallbox, tepelná čerpadla, dohledové centrum a optimizéry Tigo. Vzhledem k tomu, že to vše přispívá k tomu, aby vaše solární elektrárna šlapala na plný výkon, a vzhledem k tomu, že budete mít v případě potřeby po ruce technika, SolidSun se postará o kompletní servis a o optimalizaci vašich nákladů.

Zajímavostí je, že na hlavní stránce SolidSun také vidíme upozornění na možnost dodávky a výkupu elektrické energie. Ve srovnání s jinými firmami ale nikde nevidíme informaci o tom, že by SolidSun klientům pomáhal s vyřízením dotace.

Tip: Proč mít doma elektrokotel?

Jde o seriózní firmu?

Vzhledem k tomu, že po zadání SolidSun do vyhledávačů na nás nevyskočily žádné pochybné kauzy, a vzhledem k tomu, že hodnocení SolidSun na firmách Google je veskrze pozitivní, nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o nějakého problematické poskytovatele. Nemusíte se tedy bát svěřit se mu do péče.

Pořizovací cena

Cena FVE není jednotná, odvíjí se podle výkonu elektrárny a podle toho, kam směrujete přebytky. (Možností je buď bojler nebo bateriové úložiště.) Nejlevnější elektrárnu u SolidSun pořídíte kolem 130 000,-. Ale jen za předpokladu, že budete mít vyřízenou dotaci. Co se týče životnosti takového zařízení, předpokládá se, že by mělo vydržet 40+ let, takže za tu dobu by se vám měly náklady na pořízení několikanásobně vrátit.

V sekci “Otázky a odpovědi” se také dočítáme, že tím, že jde o řešení na klíč, SolidSun také přispěje ke kladnému vyřízení dotace. Za nás bychom však tuto informaci ocenili někde na přední straně webu, protože tahle informace spoustu lidí zajímá.

Zkušenosti zákazníků

V neposlední řadě neuškodí, když se podíváme na zkušenosti zákazníků, kteří mají s fotovoltaikou od SolidSun nějakou osobní zkušenost.

Na recenzích firem od Google lze najít tyto názory:

  • Firma skvěle komunikuje
  • Že řešení je sice maličko dražší, firma však nabízí delší záruku
  • Vše proběhlo tak, jak mělo
  • Že si SolidSun vybrali na osobní doporučení známých a byli taktéž velmi spokojení
  • SolidSun má profesionální přístup
  • Zakázka a její realizace proběhla přesně podle jejich představ
  • SolidSun nedělají potíže ani dodatečné úpravy

V jedné recenzi jsme se dočetli, že firma mírně nedodržela termín, došlo však k výpadku materiálu, takže se nedalo v takovou chvíli nic moc dělat. Ostatní služby ale tento klient hodnotí kladně.

Přečtěte si: Recenze Schlieger

Vzhledem k tomu, že jsme během pročítání hodnocení SolidSun a uživatelských zkušeností nenašli ani jednu negativní recenzi (všechny naopak uvádí, že spolupráci s touto firmou jednoznačně doporučují a vše proběhlo na výbornou), není důvod, proč byste se neměli do její péče v případě potřeby/zájmu svěřit i vy.

Samozřejmě se ale můžete podívat i na hodnocení dalších firem a teprve pak se můžete rozhodnout, do koho vložíte svou důvěru.

Také máte se SolidSun nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, jakou?