Fotovoltaické panely a fotovoltaické elektrárny jsou v současné době žhavým tématem, o které se zajímá snad každý, kdo chce ušetřit na cenách energií. Když už vám ale možná nedělá vrásky na čele počasí, které je v našich končinách proměnlivé, může je snadno vykouzlit výběr správného poskytovatele. Je dobrou volbou spolehnout se na Woltair?

Po FVE je v poslední době velká poptávka. Tím spíš, když domácnostem průběžně chodí účty za energie, které je často negativně překvapují výší nedoplatku. Kdo má tedy rodinný dům, nebo jinou nemovitost, ve které chce na elektřině trochu ušetřit, ten v poslední době volí instalaci tepelného čerpadla nebo jiného prostředku, který mu pomůže snížit náklady na bydlení. 

Přečtěte si: Pro koho je vhodný elektrokotel?

Kromě instalace venkovních žaluzií, které dovedou omezit nejen zvědavé pohledy zvenčí, a  které mohou pomoci omezit vytápění místností během léta (takže je pak nemusíte tolik větrat či klimatizovat), jsou hodně oblíbené již několikrát zmíněné solární panely.

Je ale dobré spolehnout se na specialisty z Woltair s. r. o.?

Co je Woltair?

Woltair je společnost, která se snaží o to, aby byla nová generace energetických zařízení dostupná pro širší skupinu lidí. V úvahu pro vás může přicházet Woltair fotovoltaika, v nabídce jsou ale i Woltair tepelná čerpadla. Budete mít tedy jistotu, že vaše domácnost bude po technické stránce šlapat stejně, jako švýcarské hodinky. Naprostou samozřejmostí je zajištění instalace a případný servis vybraných zařízení.

Přečtěte si: Co je to vertikutátor?

Jde o solidní firmu?

Jednou z hlavních otázek, jejíž odpověď pro vás bude při výběru jistě hodně důležitá, je, zda je Woltair solidní firma. (Což může zajímat především bývalé klienty energetického holdingu Malina, který na tom v současné chvíli není ani trochu dobře.)

Můžeme vás ale uklidnit. Woltair v současné době nefiguruje v žádné kauze. I jeho recenze jsou velmi pozitivní, takže se nemusíte bát. V případě pochybností ho ale můžete srovnat například s S-Power nebo se Schlieger.

Přečtěte si: Solární panely Solidsun

Další zajímavosti

I když se v poslední době zdá, že většina poskytovatelů FVE nabízí svým zákazníkům něco extra, Woltair kromě možnosti vyřízení dotace na tepelné čerpadlo, dotace na dobíjecí stanici a dotace na fotovoltaiku nabízí i speciální školení pro techniky.

Pokud máte zkušenost s instalací tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky, můžete se stát spolupracovníkem Woltair, díky čemuž získáte příležitost dostat se k již připraveným firemním zakázkám. Kromě jiného, Woltair hledá i topenáře, montážní techniky a elektrikáře, takže pokud uvažujete o posunu v kariéře, taktéž můžete mít u této firmy zelenou.

Naprostou samozřejmostí je účast na školení s tematikou tepelných čerpadel a fotovoltaiky, které vedou experti z oboru.

Woltair recenze

Samozřejmě, cena fotovoltaiky se v tomto ohledu nedá považovat za bernou minci, protože je jasné, že je na pořízení finančně nákladná. Co je v tomto ohledu mnohem důležitější jsou však zkušenosti zákazníků, kteří mají zkušenost jak s uzavřením objednávky, tak například s vyřízením dotace, instalací a servisem.

Na firmách Google lidé nejčastěji zmiňují, že:

  • Vše proběhlo v pořádku
  • Instalace proběhla do 7 měsíců od uzavření smlouvy
  • Jim vyhovuje komunikace ze strany firmy
  • Spolupráce s montážním technikem byla velmi dobrá
  • Vše dobře dopadlo a Woltair jednoznačně doporučují
  • V případě poruchy firma rychle vysílá technika
  • Jde podle nich o seriózní firmu, která dodržuje termíny

Lidé také pozitivně hodnotí, že jim personál Woltair všechno vysvětlit (byť měli občas pocit, že jsou jejich dotazy hodně naivní). V neposlední řadě někteří lidé pozitivně hodnotili i dobrou přehlednost plateb.

I přesto, že na trhu v současné době operuje silná konkurence, rozhodně neuděláte chybu, když se rozhodnete služby Woltair vyzkoušet. S velkou pravděpodobností se připojíte k dalším spokojeným zákazníkům, kteří si budou pochvalovat jak rychlost vyřízení objednávky, tak kladné vyřízení dotace a případný servis.

Také máte s Woltair dobrou zkušenost?