Fotovoltaika je v poslední době velkým trendem, takže je pochopitelné, že o jejím pořízení vážně uvažujete i vy. Není ale nad to si nejprve projít trh a na základě zkušeností si vybrat správného poskytovatele vašeho řešení. Může jím být S-Power?

FVE (zkratka pro fotovoltaiku) je v poslední době hojně diskutovaná. Speciální důraz se klade hlavně na jejího poskytovatele, protože ne všechny firmy, které vám ji naslibují, jsou skutečně seriózní. (Hodně trhem zatřásl krach energetického holdingu Malina.) I když by se mohlo na první pohled zdát, že obdobné problémy vás čekají s firmou Schlieger, ukázalo se, že existující komplikace s montáží solárů u zákazníků se podařilo vyřešit.

Přečtěte si: Podle čeho vybrat elektrokotel?

Problém je ale i v tom, že solární elektrárna nemusí být vhodná pro všechny druhy nemovitostí, nehledě na to, jaká je zrovna cena energie, z toho důvodu je opravdu důležité, aby se vám od začátku věnoval odborník, který vám pomůže fotovoltaické panely správně vybrat, namontovat a zapojit.

Má v tomto ohledu smysl spoléhat se na společnost S-Power?

O S-Power

 

S-Power je česká firma, kterou založil Jaroslav Šuvarský, který postavil svou první fotovoltaickou elektrárnu na své vlastní střeše. Jeho parťákem, který montoval panely na střechu spolu s ním, byl nynější spolumajitel společnosti Jakub Novotný. Značka S-Power Energies působí na trhu od roku 2016, kdy se stala součástí ENERGON holdingu. V současné době působí v Česku a v Anglii a má u nás tři pobočky (Praha, Brno a Rýmařov). S-Power Energies má zároveň tým vlastních pracovníků, nenajímá si na vykonání práce někoho cizího.

Výhody S-Power

Výhodou nejsou jen fotovoltaické panely na vaší střeše, ale i mnohé další benefity, které vám může spolupráce s touto firmou nabídnout.

Patří mezi ně:

  • Více než 8 500 spokojených zákazníků
  • Řešení přímo na klíč
  • Široký tým specialistů
  • Partnerství s technologickými špičkami (jako je například AEG)
  • Kvalitní a rychlý servis
  • Nadstandardně dlouhá záruka (až 25 let na fotovoltaické panely a 6 let na kompresor tepelného čerpadla)

Ve srovnání s mnoha jinými firmami, které se zabývají fotovoltaikou, jsme navíc nezaznamenali, že by S-Power Energies figurovaly v nějaké kauze, kterých bylo v posledních měsících nespočet. Existence firmy je navíc dostatečně dlouhá na to, aby se rozptýlily i obavy mnohých z toho, zda se jen někdo nesnaží na novém trendu rychle vydělat.

Co je v nabídce?

S-Power Energies nabízí hned několik typů produktů a zapojení. Máte na výběr ze zapojení fotovoltaiky do tepelného čerpadla země-voda a vzduch-voda.

Pro rodinné domy také může přicházet v úvahu několik různých druhů řešení. Patří mezi ně S-Power MINI Light, S-Power MINI, S-Power MIDI a S-Power TOP. U každé z těchto variant navíc vidíte možnou velikost dotace, která se může pohybovat v rozmezí 90 000,- až 205 000,-.

Zajít chuť si však nemusí nechávat ani firmy, které se mohou na S-Power Energies taktéž obrátit se svojí poptávkou.

Přečtěte si: Woltair recenze

S-Power Energies proti šmejdům

Stalo se vám, že jste naletěli šmejdům, kteří vám naslibovali všechno, ale po zaplacení se po nich slehla zem? V tom případě vám může S-Power Energies pomoci tuto situaci řešit. Od 5. května 2023 firma spustila speciální program, který byl navržen tak, aby pomohl zákazníkům, kteří byli podvedeni podvodnými firmami. (Kterým se začalo říkat solární šmejdi.)

Pokud se prokážete podepsanou smlouvou s firmou, která vás poškodila nekalou obchodní praktikou či nedodala slibovanou práci, získáte 10 % slevu z ceníkových cen S-Power. Další výhodou je nulová první záloha při podepsání smlouvy o dílo, druhá platba až po skončení instalace, ale jen do výše plné ceny po odečtení dotace a doplatek až 100 % částky až po obdržení dotace z programu Nová zelená úsporám. Firma vám také dokáže pomoci i v případě, že dílo bylo problematickou firmou dodáno jen částečně.

Zkušenosti zákazníků

Lidé mají podle recenzí na Google firmách s S-Power Energies velmi dobré zkušenosti, protože celkové hodnocení je 4,3 hvězdiček z 5. Zároveň říkají, že jde o spolehlivou firmu s profesionálním jednáním. V neposlední řadě mnozí lidé říkají, že lze tuto firmu jedině doporučit.

Jakou zkušenost máte s S-Power Energies vy?