Kvalitní nábytek do koupelny je dnes už samozřejmostí. Naštěstí se nemusíme ohlížet pouze na materiál a kvalitu, ale také vzhled. Zatímco dřív vypadaly všechny koupelny podobně, dnes můžeme i v těchto místnostech spatřovat různé styly. Ty se nepromítají pouze do kuchyně či obýváku, ale i do zbytku domácností.

Jestliže máte moderní vybavení v celém interiéru, pak zřejmě i koupelna se ponese ve stejném duchu. Pokud patříte mezi osoby upřednostňující něco nezvyklého, pak i koupelna ponese nezvyklé prvky. V dnešním článku se zaměříme na umývadla. Koupelna je hned po kuchyni místo, kde většina žen tráví mnoho času. Jen stěží si dnes dokážeme představit bydlení, kde by koupelna nehrála jednu z důležitých rolí. Chceme-li dosáhnout skutečně originálního vzhledu koupelny, zaměříme se na atypická umývadla.

Porcelánová umývadla – stará dobrá klasika

Nikde není dáno, že umyvadlo v koupelně musí být jen to klasické, které všichni známe. Každý má odlišný vkus, a proto je možné se vydat různými směry. V případě, že chcete zůstat u staré dobré klasiky, můžete zvolit porcelánové umývadlo, ale v rozličných tvarech. Hodí se jak do moderních koupelen tak zařízených ve venkovském stylu. Velikost umývadla volíme vždy v závislosti na prostoru koupelny.

Skleněná umývadla – vrchol luxusu

Skleněná umývadla nejsou dnes již ničím výjimečným. Sklo v interiéru působí elegantně, budí dojem luxusu, dodává místnosti vzdušnost a křehkost. Do koupelny se navíc hodí, protože jde o hladký materiál, na kterém se neusazují bakterie a nečistoty. V případě, že se rozhodnete i pro použití skleněné vany, počítejte s tím, že sáhnete hlouběji do kapsy. Většinou se jedná o designové kousky. Pokud se však uskromníte, skleněné umyvadlo se hodí i k běžně využívané vaně se skleněnou zástěnou.

měděná umývadla

Měděná umývadla – pro milovníky retro

Měděná umývadla se většinou objevují tam, kde jsou další prvky retro stylu. Nicméně existují překrásné kousky v moderním pojetí, které jsou velmi nadčasové a nechybí jim šmrnc. Umývadla bývají vyrobena z kvalitní mědi a povrchově jsou upravovány různými způsoby. Je známo, že měď má od přírody antibakteriální vlastnosti. Díky této vlastnosti a odolnosti je měď nejideálnějším materiálem, pro styk s vodou. Mimo to, že takové umývadlo neunikne žádné pozornosti je měď uznávána jako účinná látka proti patogenním organizmům.