Sklo je díky svému hladkému povrchu ideálním materiálem právě do koupelny. Patří mezi nejkřehčí materiály v oblasti interiérového designu, a to je důvod proč se mnoho lidí zdráhá zařadit tento prvek do vybavení domácnosti. Avšak zase tak křehké, jak na první dojem působí, není.

Díky novým technologickým úpravám, jako je kalení, tvrzení získává sklo větší pevnost a řadí se do kategorie bezpečnostních skel. Již dávno se koupelnový design neomezuje pouze na skleněné vanové zástěny či sprchovací kouty. Sklo lze spatřit i jako základní materiálový prvek, z něhož jsou zhotoveny kompletní sestavy sanitátního zařízení.

Elegantní a praktický materiál

Jak jsme si již výše uvedli, jde o praktický materiál, kde odpadá složitá údržba. Sklo je odolné proti vodě i chemickým prostředkům. Vyřeší také nedostatek světla v případě absence oken v koupelně. Jestliže koupelna sousedí s jinou místností, můžete sklo umístit do horní části, odkud bude proudit denní světlo z vedlejší místnosti. Při osázení ve větších tabulích budete mít v koupelně minimum spár a vy se tak nemusíte trápit s jejich zanášením.

Sklo efektivně nahradí i dekoraci. Dá se dekorovat mnoha způsoby: gravírování, pískování, zalaminování, malba na sklo a další. Sklo se velmi snadno kombinuje s dalšími materiály i barvou. Navíc jej uvítáte v domácnosti, kde žije i alergik, protože jde o antialergenní materiál.

sklo v koupelně

Křehkost a čistota

Sklo působí čistým, jemným až křehkým dojmem. V případě, že se pro sklo rozhodnete, vybírejte tak, aby koupelna nepůsobila jako křišťálový palác – všeho moc škodí. Volte spíš zaoblené hrany, popřípadě ostré linie opatřete elegantními lištami.

Nejčastější využití skla

Často se sklo používá na sprchový kout, obklad stěn, případně jako dělící příčka. Použít lze také na přední části nábytku, poličky, podlahu či umývadlo. Velké skleněné tabule se aplikují na zeď jako lepené, osázené do lišt či před stěnu předsazené. Pro obklady se často používá tepelně tvrzené sklo, které při rozbití (což se nestává) neohrožuje pořezáním. Střepy jsou neostré a drobné.

Fotografie publikována se svolením nuttakit Photography/FreeDigitalPhotos.net