Bez zahrádky si mnoho lidí neumí svůj život představit. Mimo práce, jež každá pěstěná zahrádka vyžaduje, však nabízí i prostor pro relaxaci. V dnešním článku vám přinášíme několik vychytávek, které s chutí na své zahrádce využijete.

Pivo na slimáky

Apetit slimáků je nezměrný a mnohdy si pochutnávají nejen na listech zeleniny, ale okrasných květinách. Nechceme-li jen žalostně přihlížet pustošení naší práce, musíme se slimáky zatočit. Mimo jedů na slimáky existuje i řešení v podobě piva. Zakopejte prázdnou plechovku do půlky v místech, kde se slimáci vyskytují a nalijte do ní pivo. To tyto neřády přiláká, a pak už stačí co dva až tři dny vylít obsah s utopenými slimáky a doplnit pivem novým.

Plenky proti vysychání rostlin

Dětské jednorázové plenky mohou pomoci udržet požadovanou vlhkost. Nejvíce tento trik uplatníte u letniček, které vyžadují denní zálivku a v závěsných nádobách. Plenku umístěte na dno květináče a teprve poté nasypte zeminu.

Horká voda na plevel

Snažíte se udržovat chodníček úhledný, ale neustále někde prorůstá plevel? Nejednou jsem viděla lidi klečet a nožíkem se rejpat v úzkých mezerách mezi dlažbou. S tímto vám pomůže vřelá voda. Až si budete vařit vodu na kávu, dejte více vody a přelijte plevel vřelou vodou. Na druhý den stačí jen zamést. Když budete postup často opakovat, plevel v těchto místech začne růst čím dál méně.

Růže a brambora

Patříte mezi milovníky růží? Pak tento trik určitě vyzkoušejte. Řízky stonků oblíbených růží zapíchněte do brambory a zahrabejte do hlíny. Pak už se jen můžete těšit na nové růžové keříky.

zahrádka (2)

Odpuzovač hmyzu

Sedět na zahrádce je fajn, dokud nám klid nekazí vosy a jiný otravný hmyz. Nastříhejte jemný smirkový papír na proužky a silně jej potřete česnekem. Tyto plátky pak rozvěste po zahrádce nebo místech, kde se nejčastěji vyskytujete. Česnek neplatí jen na upíry, ale i obtížný hmyz.

Na mšice pomeranč

Mrňavé potvory, které dokážou na květinách napáchat velké škody. Je tedy lepší se proti nim obrnit a využít zlaté dobré prevence. Platí to pro dům i zahrádku. Kousek pomerančové kůry nařízněte a nasuňte na rostlinu, kterou chcete uchránit. Doma vám navíc ještě kůra provoní bydlení. Kůru po čase vyměňte za novou.