Děti jsou naše starost i radost. U vybavování jejich království musíme myslet především na jejich bezpečí. Dětský pokoj by měl platit za nejbezpečnější místo v celém domě. Obzvlášť pokud jej obývají zcela malé děti. Na co zaměřit a čeho se vyvarovat si prozradíme v dnešním článku.

Bezpečnostní pojistky

  • Malí průzkumníci nenechají nic na pokoji a všemu se snaží přijít na kloub. Nemyslete si, že jsou děti hloupé. Naopak jsou vynalézavé až příliš. Některé pojistky neumisťujeme pouze do dětského pokoje, ale do celého bytu. Dítě netráví celý den pouze v jedné místnosti. Rozhodně pamatujte na pojistky v oknech. Stačí okamžik nepozornosti a dítě bude skákat, jako opička po okenním parapetu. Otevřít okno už je pak chvíle.
  • Stejně tak pamatujte na nebezpečné předměty v bytě. Ukryjte chemikálie a čisticí prostředky, léky, ostré předměty a pořiďte zábrany, proti otevírání šuplíku.
  • O nebezpečí zásuvek snad ani nemusíme psát. Zásuvky opatřete ochrannými kryty, aby tam dítě nemohlo strkat předměty a nezbedné prstíky.

Pozor na sklo

Děti se umí pořádně rozdovádět, a proto při vybavování pokoje dejte přednost nerozbitným lustrům, lampičkám. Sklo by v dětském pokoji nemělo vůbec být. Volíme materiály měkké, dobře udržovatelné a pokud možno nerozbitné. Stejně tak se vyhněte ostrým hranám nábytku. Při skotačení hrozí pády, kde se dítě snadno může ošklivě zranit o hranu stolu či postele. Jestliže už takový nábytek máte, pořiďte si gumové, plastové, pěnové chrániče. Bývají i v pěkném barevném provedení, takže nijak nezkazí vzhled pokojíčku.

dětský pokoj (1)

Podlahové krytiny

Pro dětský pokoj jsou lepší podlahové krytiny s protiskluzovou ochranou. Špatný nemusí být ani koberec, pouze není příliš praktický. Děti nejen drobí, ale také rozlévají tekutiny. Nezmiňujeme ani nehodu s temperovými barvičkami. To už je mnohem lepší variantou hrací koberec.

Nábytek do dětského pokoje

Raději se vyhněte trendům a roztomilým typům nábytku. Praktický nábytek by měl růst s vašimi dětmi, kdy umožňuje různé sestavy. Jiné nároky mají zcela malé děti a pak ty větší, které už si rády kreslí, později pak píši i své první domácí úkoly. Pokud nechcete co 4 roky měnit nábytek, věnujte pečlivou pozornost jeho výběru.

Fotografie publikována se svolením sattva,Witthaya Phonsawat Photography/FreeDigitalPhotos.net