Při vybavování místností se většina z nás zaměřuje spíše na nábytek a ladění doplňků. Mnozí z nás však zapomínají, že součástí a dekorací pokoje je také strop a na něm lustr, který je potřeba v každé místnosti. Možná že křeslo, gauč či stůl nepotřebujete, ale lustr jako zdroj světla budete potřebovat vždy. Pojďme se proto společně podívat, jaké lustry se hodí do obývacího pokoje?

Obývací pokoj je místem, kde trávíte volný čas, i místem, kam vodíte návštěvy. Obývací pokoj je místem vašeho odpočinku i místem společenských událostí. Existuje tedy mnoho důvodů, proč by obývací pokoj měl vypadat reprezentativně. Reprezentativní dojem však nevytváří pohovka a televize, ale praktické drobnosti, jako je například lustr.

dining-651164_1280

Výhody designového lustru

Možná se vám to nebude zdát pravděpodobné, ale lustr vidí každý nově příchozí. Lustr oživí každou místnost, dodá jí šmrnc a nadhled. Je jen na vás, zdali si vyberete lustr křišťálový, industriální či minimalistický. Lustr jako zdroj světla vytváří z každé místnosti útulné prostředí, tedy pokud v něm nemáte namontovanou žárovku s bílým světlem, která působí přespříliš sterilně.

ceiling-lamp-335975_1280

Lustr, který ladí

Lustr by měl ladit s interiérem a hlavně by měl zapadnout do celkového vyznění interiéru. Pokud máte například obývací pokoj laděný industriálně, s křišťálovým lustrem v něm moc parády neuděláte. Na rozdíl od toho střídmé moderní či minimalistické lustry můžete s trochou zručnosti a představivosti sladit s každým stylem.

V současnosti jsou velmi oblíbené lustry s neotřelým designem provedené z těch nejlepších materiálů. Velmi časté jsou lustry z matného chromu a acrylu. Často se také setkáte s LED osvětlením. Pokud chcete prostoru dodat trochu neotřelého designu, pak volte kombinaci klasických kovových materiálů a moderního pojetí s úspornými zářivkami. Nejenže tak vašemu obývacímu pokoji dodáte potřebný šmrnc, ale navíc i ušetříte.

light-669416_1280