Každý občas zatouží alespoň malinko něčím novým oživit svůj domov. Mohou to být svícny, nové obrázky, barevné kořenky, stojany na víno, sošky, nové závěsy, polštářky a mnoho dalšího. Dnešní bytové dekorace jsou téměř nevyčerpatelné. Čím vším můžete v mžiku proměnit váš stávající interiér, se dozvíte v dnešním článku.

Mnohdy chodíme od okna k oknu a přemýšlíme, že by to chtělo vnést do interiéru příliv nové energie. Věřte, že nemusíte hned stěhovat nábytek, utrácet horentní sumy a podnikat složité kroky. Nepotřebují-li vaše stěny nové malby, vystačíte si pouze s nalepovacími dekoracemi.

Dekorace na stěnu

Dekorace na stěnu jsou ideálním řešením a alternativou za obrazy. Drobnější nálepky se hodí do téměř každého interiéru. Pokud však zvolíte fototapety větších rozměrů, pamatujte, že se hodí do minimalisticky zařízených interiérů. Umístit na stěnu fototapetu a pak jí zabít kusem nábytku by nemělo smysl. Proto vždy zvažte, jakou velkou a rozsáhlou dekoraci zvolíte. Fototapety jsou vzdušné, moderní a změní interiér k nepoznání.

ID-100187195

Vázy a kytky

Vneste do svého domova čerstvou vůni květin a přírodní prvky. Kytka však vynikne ve skvělé designové váze, která bude barevně i stylem ladit s interiérem a dalšími doplňky. Převládá-li v místnosti porcelán je volba jasná. K přírodním materiálům se hodí vázy kamenné, hliněné či terakotové. Stejnou funkci splní i květináče a kytky vhodné do bytových prostor.

Bytový textil

Ledabyle poházené polštáře ladící s textilní roletou vnesou do každého interiéru jiskru. V létě můžete zvolit květovaný vzor a veselé barvy. V zimě naopak těžší a jednobarevné materiály. Proměnit váš interiér pomohou i japonské posuvné stěny, které navíc šikovně rozdělí interiér.

ID-100133797

Ze starého nové

Nebojte se experimentovat, pokud máte doma nějaký kus starého nábytku. Ať už se jedná o polici, skřínku, rám zrcadla či obrazu. Na změnu vzhledu lze použít ledacos. Barvy, tapeta, korálky, mušle, střípky, kamínky. Fantazii se meze nekladou.

Fotografie publikována se svolením phaendin, tiverylucky, Feelart Photography/FreeDigitalPhotos.net