Mnoho mladých párů, kteří si zařizují bydlení, se snaží ušetřit co nejvíce peněz. Výbava domácnosti je finančně velmi náročná, hlavně co se spotřebičů týče. Lze proto ušetřit na jednom – na nábytku. Staré palety lze nakoupit levně a lze s nimi vytvořit nový nábytek, který je netradičním, ale moderním oživením vašeho interiéru.

Obývák z palet

V obýváků je potřeba myslet na nějaké místo na sezení či stoleček a podstavec na televizi. To vše lze vytvořit z palet! Stačí na sebe připevnit dvě palety a k nim do délky například další dvě, položit na ně deku, matraci, polštářky a máte sedačku. Stejně lze udělat i menší provedení – křesla. Pokud navíc po stranách nebo alespoň na delší stranu sedačky připevníte další palety, můžete mít opěradla. Palety využijte i na stoleček – opět dejte dvě palety na sebe, nahoru můžete připevnit hladkou desku a je to!  Navíc naspod lze přidělat kolečka a udělat si tak pojízdný stoleček.

V hlavní roli ložnice

Ani ložnici se nevyhneme, zde je totiž možné vytvořit z palet postel. Je jen na vás, do jaké výšky palety na sebe naskládáte. Můžete mít postel hned u země nebo ve výšce jednoho metru, je to jen na vás. Nezapomeňte však pořídit matraci, bez které byste si váš spánek příliš neužívali. Palety můžete samozřejmě natřít, nalakovat – fantazii se meze nekladou!

palety 1

Palety na zahradu

I zahradní nábytek může být z palet. Jednoduše vytvořte sedačku jako v odstavci s nábytkem do obýváku. Můžete však opět vytvořit i stoleček. Jste-li zručnější, můžete palety i různě řezat, zmenšovat a tvořit z nich i přihrádky na květináče, nebo z nich zkuste sestavit dětský domeček na zahradu.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie: werner22brigittewebandi /Pixabay.com