Můžete říct, že jsou příliš moderní, příliš ponuré, příliš jednoduché. Pravdou však je, že černá a bílá v interiéru se vždy osvědčí a vždy bude znamenat dobrý styl. Není divu, že stále více lidí volí právě tyto barvy jako dominantní v uspořádání obývacího pokoje. Jak uspořádat obývací pokoj v černobílých barvách? Jaké doplňky si do něj vybrat?

Obraz na plátně místo tapety

Volba černobílého uspořádání naznačuje vášeň pro jednoduchost a minimalismus. Při uspořádání obývacího pokoje v těchto barvách proto měli byste doplňky volit velmi pečlivě. To však neznamená, že stěny musí být nutně bílé a nábytek černý (nebo naopak, chcete-li). Ukazuje se, že existuje spousta velmi stylových doplňků, které nebudou rušit koncept a dokonale do něj zapadnou. V případě černobílých obývacích pokojů, které mají být elegantní a minimalistické, se vyplatí vzdát se fototapet a tapet. Jednobarevné tapety postrádají smysl a vzorované budou příliš, dalo by se říci, invazivní. Rozhodně je lepší zvolit vhodný obraz na plátně, který bude zajímavě zdobit zeď a zároveň nebude dominantní. Navíc bude vypadat klasicky a elegantně. Obraz na plátně do černobílého obývacího pokoje může buď ladit s barevným konceptem, např. s dominantní černou barvou na pozadí bílé stěny, nebo s ním naopak zcela kontrastovat, např. žlutá, červená nebo jiné barvy. K černé a bílé se hodí všechny barvy, proto zde existuje poměrně hodně možností. Jedinou otázkou je, jak moc černobílé by toto uspořádání mělo být a zda ho trocha barvy – obraz na plátně, barevný polštář nebo květináč – nebude rušit.

Jaký obraz na plátně stojí za to si vybrat?

Pokud jde o náměty obrazů do černobílých obývacích pokojů… není to vůbec snadná záležitost! Takový výběr barev vnucuje určitý styl. Je totiž jasné, že bude elegantní a moderní. Takže žádné zátiší nebo žánrové scény. Rostlinné a živočišné motivy lze však použít za předpokladu, že budou součástí spíše moderní, abstraktní grafiky, jakož i geometrie. Vítány jsou také… akty! Vypadají skvěle v černobílém provedení. V současné době mohou obrazy na plátně vypadat napohled jako fotografie. Proto je výběr vhodných námětů opravdu působivý. Pokud jde o kontrastní barvy – zde je také lepší zvolit abstrakce. Výrazné skvrny zářivých barev vnesou do černobílého interiéru trochu dynamiky a učiní jej ještě atraktivnějším.