Léto si žádá dovádění nejen u bazénů a u moře, ale také doma na zahradě. Zatímco dospělí grilují, popíjejí nebo pracují na zahrádce, děti si mohou hrát na pískovišti, na skluzavce či v domku.

Skluzavka nebo tobogán?

Skluzavky můžete pořídit v mnoha provedeních. Tradiční jsou plastové rovné, existují ale také zatočené. Novinkou jsou skluzavky, ke kterým lze připojit hadice a ze skluzavky se tak rázem stává malý tobogán, který vaše dítka osvěží v horkých letních dnech. K některým skluzavkám lze navíc doplnit i malý bazének.

bazén

Bazén

Když už mluvíme o tobogánech, musíme zmínit bazény, které jsou v létě nutností. Namyslete však jen na to, abyste v něm mohli plavat a potápět se! Myslete na to, aby byl bezpečný pro vaše děti. Těm stačí malý nafukovací bazének, který osvěží. Výhodou jsou bazénky se stříškou.

Domek pro děti

V zahradním domečku si vyhrají holky i kluci. Zatímco pro děvčata to bude království, ve kterém mohou vařit, pro kluky to bude jejich pevnosti nebo malá dílna. Opět lze sehnat domky nejrůznějších variant. Od plastových po dřevěné nebo kombinované. Myslete na to, aby se do domečku vlezly nějaké židličky a stoleček, případně malá kuchyňka, která může být vytvoření policí s namalovanou plochou pro vaření a skříňkou místo trouby.

Pískoviště pro malé i velké

Pískoviště dětských hřišť jsou často přeplněná dětmi a mnohé maminky na ně ani nemají čas chodit. Pořiďte malé pískoviště k vám na zahradu, kde si budou moct vaše dítka hrát i s kamarády. Jako malé pískoviště postačí velká pneumatika, nebo lze sehnat levně i pískoviště dřevěné. Domácí kutilové takové pískoviště jistě zvládnou vyrobit sami. Opět se zde nabízí přidat k pískovišti stříšku, která děti ochrání před sluncem, místo ní však postačí i slunečník.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie: sferrario1968 a Pexels /Pixabay.com