Zatímco organizaci domácnosti už nejspíš máte celkem v malíku, co se týče zahradních potřeb a náčiní, tam si možná nejste zatím tolik jistí v kramflecích. S těmito jednoduchými tipy však vaše potřeby rychle najdou své stálé místo a už budete vždycky vědět, kde je v případě potřeby najdete!

Zatímco doma jsme zvyklí do velké míry udržovat pořádek, v kůlně, ve sklepě nebo v garáži, kde skladujeme potřeby pro opečovávání zahrady, může být nepřehledný chaos. Pak, když potřebujete zahradní nůžky, sazenice, které jste si koupili v uplynulých týdnech, konev nebo jinou důležitou věc, je nedokážete najít. A tak se může lehko stát, že si některé předměty koupíte víckrát, i když to vlastně není vůbec potřeba.

Přečtěte si: Tipy pro organizaci celé domácnosti

Jak dát tedy potřebám pro zahradu větší řád? Na jejich správnou a přehlednou organizaci se podíváme níže!

Ukliďte to do květináče

úložný systém pro domácnost

Potřeby pro zahradu se nemusí paradoxně vůbec uklízet dovnitř. Pokud venku v poslední době hodně používáte malou lopatku, zahradní nůžky nebo jiné drobnější předměty, doneste na zahradu prázdný květináč, do které budete tyto nezbytnosti ukládat. Výhodou je, že až je budete příště zase potřebovat, nebudete muset vůbec chodit dovnitř. Z praktických důvodů se však může hodit krytí plachtou kvůli dešti a riziku rezivění.

Pověste to

organizace zahradního náčiní

Máte sklad zahradního náčiní v samostatném zahradním domku, v garáži nebo ve sklepě? Inspirujte se tím, jak to děláte v kuchyni a obstarejte si závěsnou tyč s háčky, na kterou pověsíte menší organizéry, láhve všeho druhu, nůžky, rukavice a další.

Klec ochrání před padáním

Neustále se vám válí po zemi rýče a hrábě, které padají po opření o stěnu? I na to existuje celkem jednoduchá pomoc. Stačí, když si obstaráte část klece, která má dostatek místa mezi jednotlivými drátky. Pak ji navrtejte na místo, kde toto náčiní skladujete. Pak do každé přihrádky prostrčte jednotlivá madla. Díky tomu by vám pak mělo nářadí dobře držet.

Závěsné věšáky

Praktické mohou být i klasické věšáky na kabáty, které nemají horní poličku, a které mají pro zavěšení jen jednoduché dřevěné kolíčky. Když je navrtáte na zeď, velmi jednoduše za ně můžete zaháknout i menší zahradní nářadí, které pak bude přehledně viset na stěně.

Police

policový systém pro organizaci domácnosti

Nešlápnete vedle ani v případě, že si květináče a další potřeby pro zahradu a pěstování schováte do policového systému. Proč vynalézat kolo, když řešení může být tak snadné?

Plechová stěna s dírkami

Hodně věcí se dá zavěsit i na plechovou stěnu s dírkami. A to ať už jde o samotné nářadí, nebo o další závěsné organizéry.

Papírový tubus

Větší potřeby, včetně některých druhů sportovního náčiní, můžete schovat i do širších papírových tubusů, které umístíte několik centimetrů nad podlahu ke stěně. (Protože potřebujete, aby tubus držel dlouhá madla někde uprostřed jejich délky a ne úplně u země, protože pak bude obsah tubusu vypadávat ven.)

Kbelík

Potřeby pro zahradničení, včetně hnojiv, můžete schovat i do kbelíku s víkem, ve kterém vždy najdete přesně to, co potřebujete.

Vozík

Máte doma golfový vozík? Anebo úplně obyčejný vozík s organizéry? Pak můžete využít i tuto možnost ukládání. Výhodou je, že vozík si můžete přivézt přesně tam, kam potřebujete, takže můžete tímto způsobem dopravovat i těžší předměty.

Co si z toho vzít?

Ne vždy je potřeba kupovat pro organizaci něco úplně nového. Snažte se projít celou domácnost a objevit kbelík, věšák nebo nějaké jiné řešení, které už třeba máte.

Pokud zvládnete základní práci se dřevem, pak si zvládnete spoustu těchto úložných systémů dokonce i vyrobit, díky čemuž ušetříte (mnohdy) nemalé peníze, které můžete investovat do něčeho dalšího.

Jak k organizaci zahradního náčiní a potřeb přistupujete vy? Máte na to nějaký svůj fígl, který mohou vyzkoušet i ostatní?