Následující rok už tu bude brzy. Mnoho lidí jistě plánuje různé rekonstrukce, přestavby, někteří si jistě budou stavět nový dům nebo se stěhovat. Tak či tak, všichni tito lidé uvažují nad tím, jak si svůj budoucí domov zařídí. Někteří v tom mají jasno. Pokud ale bádáte a hledáte stále novou inspiraci, máme pro vás tip: Zařiďte si dům podle nejnovějších trendů, které ovládnou rok 2017.

Zemité tóny

V hlavní roli nebudou jasné, neonové barvičky, ale naopak zemité tóny, jako je černá, šedá, hnědá, bílá a jejich odstíny. Pokud byste přeci jen chtěli trochu barevnější paletu, potom se nabízí zelená, nejlépe khaki barva. Tyto zemité tóny se potom budou objevovat jak na stěnách, tak jimi bude tónovaný také nábytek.

Dřevěný motiv

Jelikož bude celý rok 2017 v interiérovém designu zaměřen na přírodu, nesmí chybět kombinace dřeva s dalšími materiály, nebo alespoň motivy dřeva. Proto neváhejte například do nové koupeny pořídit obklady imitující dřevo. Vznikne tak originální prostor navozující klid.

TIP: Nechcete-li parketovou podlahu, plovoucí podlahu ani žádnou jinou, která bude přímo ze dřeva, určitě se podívejte po linu, které dřevo imituje.

Kovová

V kombinaci se dřevem se potom bude objevovat kov, nebo jeho kovová barva a imitace kovového povrchu. Takové lze sehnat opět obklady do koupelny či chodby. Tato kovová se hodí také na stěny, a to hlavně tmavá. Zkuste například na jednu stěnu dát tuto tmavou a na zbytek čistě bílou. Uvidíte, že si tuto kombinaci zamilujete.

Vintage a retro

Co se týče celkového pojetí interiéru, bude v něm panovat kombinace vintage, retra a moderny. Máte-li po babičce starou, ale zachovalou skříň, stačí ji třeba natřít, nalakovat, opravit vrzající panty a je to. Není nutné pořizovat novou, drahou skříň.