Úložné boxy jsou ideálním úložným prostorem, který skryje veškeré nezbytnosti i nepořádek, který nemá své místo. Potřebujete-li schovat sezónní oblečení, dekorace pro různé události nebo hračky, zvažte koupi úložného boxu. Na trhu seženete řadu boxů různých velikostí, materiálů i vzorů.

Plastové boxy

Plastové úložné boxy jsou velmi praktické a hodí se snad pro úplně veškeré věci. Lze je snadno udržovat, protože je nerozmočí voda a navíc mají samy o sobě malou váhu. Jsou také odolné a díky víku, kterým většina boxů disponuje, se do nich jen tak nenapráší.

Hodí se tedy ke skladování oblečení, například spodního prádla nebo sezónního oblečení či doplňků, jako jsou rukavice, čepice a šály. Skvěle se do nich ukryjí hračky a různé stavebnice. Mnoho boxů je průhledných, takže navíc vaše dítě vždy uvidí, co je uvnitř. Lze však sehnat boxy s různým potiskem, které lze zasunout do polic – jde tedy jak o praktickou věc, tak o dekoraci.

TIP: V plastových krabicích lze skladovat i jídlo, například sladkosti, pečivo nebo v těch menších verzích koření. Kdyby se cokoliv vysypalo, víte, že trocha vody krabici rozhodně nezničí!

Alexas_Fotos / Pixabay

Alexas_Fotos / Pixabay

Papírové krabice

Rozhodně netvrdíme, že si máte vzít staré krabice od mixérů a televizorů a začít je používat jako úložné boxy, které mají mít dekorativní funkci. Lze sehnat krabice, které si sami poskládáte, a mají také různé motivy. Hodit se tak budou do všech interiérů. Nevýhodou je, že je nelze omýt a nehodí se pro těžší věci.

Látkové úložné boxy

Útulnou atmosféru vašemu domovu dodají boxy látkové, které jsou vhodné k uložení oblečení, ale i jiných drobností. Tyto krabice jsou často látkou jen potaženy, takže je lze prát v pračce. Prach rozhodně nebude váš nepřítel.

Přírodní materiály

Úložné boxy mohou být také dřevěné, proutěné nebo ratanové. Tyto krabice dodají interiéru zcela novou, příjemnou atmosféru, dodají vašemu domovu kousek přírody. Tyto krabice jsou vhodné k uschování věcí, které používáte běžně. Nelze je totiž zcela uzavřít a věci v nich nejsou izolované od vzduchu, tedy prachu a od vlhkosti. Rozhodně se nehodí k úschově oblečení nebo jídla.