Jak se říká, psovi nezáleží na tom, zda jste bohatí či chudí. Jestli bydlíte v luxusním domě, bytě, pod mostem. Nezáleží mu ani na vaší váze, ani na výšce či věku. Pokud mu dáte své srdce, on vám dá své. Pejsek je přítelem na celý život, který tu s vámi bude ve chvílích nezdaru i úspěchu. Každý z nás by měl mít takového svého věrného kamaráda. Pokud tak není, měl by se po nějakém poohlédnout.

Sto plemen, sto různých povah

Při výběru správného psího společníka spousta lidí dumá nad tím, jaké plemeno si vybrat. Má si snad vybrat roztomilého pudla? Ale co když nebude povahou ani krapet tak roztomilý, jako vzhledově. Co když je právě toto psí plemeno nepředvídatelné a zlostné. Nebo má dát přednost raději loveckému plemenu – výmarskému ohaři? Nebo by byla správnou volbou kolie? Německý ovčák? Labrador? Existuje tolik plemen, ale které si vybrat?

Každé psí plemeno v sobě skrývá jinou povahu. Některá jsou povahou milá, leč nepořádná. Jiná neposlušná, ale lehce se učí. Jediným společným rysem všech psů je to, že jsou věrní.

Pokud ovšem stále bádáte a váháte nad tím, jakou rasu si zvolit a která bude pro vás tou nejvhodnější, protože třeba máte malé dítě nebo se bojíte velkých ras, je dobré se obrátit na odborníky. Ti vás seznámí s oblíbenými plemeny a s jejich povahami, aby vás po koupi nového domácího mazlíčka nic nepřekvapilo. Pokud budete mít pejska již vybraného, rádi vás informují o jeho povaze, abyste měli alespoň krapet představu, co je váš nový člen rodiny za číslo. Přiblíží vám i jeho zdraví či charakteristické znaky.

Pořád si nevíte rady? Nechte si poradit od odborníků

Stále hledáte takového odborníka a nemůžete na něj narazit? Už nehledejte! Internetový portál infopes.cz je tu jen pro vás. Připraven vám poskytnout nejen informace, které chcete vědět, ale také pomoct vám s výběrem toho pravého domácího mazlíčka.

Mimo jiné vám poskytne i rady, tipy a triky, které souvisí s krmivem i výživou. Co mu chutná, čemu se vyhnout a co naopak upřednostnit? I toto vám tyto internetové stránky nabízí. Společně s obchodem Můj Mazlík vám stoprocentně pomůžou do vašeho života s domácím mazlíčkem. Stačí si ho jen pořídit.