Zahradní domek vám může sloužit v zimním období stejně jako v letních dnech.  Jestli jste zahradním domkům propadli, už vám musí pohodové sezení s přáteli velice chybět. Jelikož je zima teprve na začátku, na teplo si ještě počkáte. Pokud se tedy nerozhodnete pro dodatečné vytápění zahradního domku. Díky přímotopnému zařízení bude váš zahradní domek příjemně vyhřátý i v sychravém počasí. Na dnešním trhu najdete přímotopy, které lze pořídit za příznivou cenu, jsou energeticky šetrné a navíc velice výkonné.

Teplovzdušné ventilátory

Díky elektrické energii, která je přiváděná do ventilátoru, se tato energie přeměňuje v teplo a to je následně vyváděno ventilátorem do místnosti. Největší výhodou tohoto ventilátoru, je rychlost s jakou se vzduch v místnosti ohřeje. Tento ventilátor ohřeje vzduch velice rychle, nicméně zároveň dochází i k víření prachových částic v místnosti, proto není vhodný pro alergiky. Teplovzdušné ventilátory hřejí jen tehdy, pokud jsou zapnuté, nečekejte od nich tedy žádnou tepelnou setrvačnost.

Přímotop i pro alergiky

Pokud si chcete přitopit ve vašem zahradním domku, bez toho aby docházelo k víření prachu, můžete si pořídit například halogenové nebo infračervené zářiče. Teplo od zářiče nejprve pohltí nábytek nebo člověk a poté se odrazí teplo do místnosti. Vedle toho, že zářiče nevíří prach je jejich další výhodou nízká váha, proto se s nimi lehce manipuluje. Je dobré myslet nato, že zářiče ohřívají pouze místo, kam je namířená jejich parabola.

Vždy bezpečně

Než si do zahradní chatky pořídíte nový přímotop, vyberte místo, kam ho budete umisťovat. Pro každé místo je vhodnější jiný model přímotopů. Při výběru toho správného zařízení se nebojte obrátit pro radu odborníka. Pokud budete přímotop používat, nenechávejte ho bez dozoru a nikdy zapnutý přímotop nenechávejte v dosahu hořlavých materiálů.