Čističky vzduchu si postupně nacházejí v českých domácnostech své čestné místo. Stále více lidí si je pořizuje, vyhovují totiž mnoha typům lidí. Pořizují si je lidé, kteří kouří, lidé s astmatem, ale také alergici nebo rodiny s domácími zvířaty. Vždy dejte do popředí vaše osobní preference – co přesně potřebujete ze vzduchu odstranit. Podle toho se sušička vybírá. 

Vyčistěte si vzduch

Moderní doba s sebou přinesla mnoho škodlivin v ovzduší – vzduch je více zaprášený, obsahuje látky, jejichž původci jsou automobily. Na prostředí má vliv ale také spousta stresu valícího se ze všech stran, anebo hluk, jehož je víc, než by se nám mohlo líbit. Proto ani nemůžeme vlastně doma vyvětrat a pročistit si vzduch v domácnosti přirozeným způsobem, který se logicky nabízí.

Nemusíte být alergici ani kuřáci, aby se vám čistička vzduchu hodila. Stačí, že máte touhu po lepším, čerstvějším, prostě čistším vzduchu.

TIP: Pořídíte-li si čističku vzduchu s ionizátorem, vaše výhra bude několikanásobná. Ionizátory totiž do ovzduší přidají záporné ionty, kterých je nedostatek. Jejich krycí název jsou „vzdušné vitamíny“. Ty kvůli všem nečistotám a záporným faktorům v přirozeném ovzduší opravdu scházejí. Pokud si doma vzduch vyčistíte a vylepšíte ionizátorem, získáte tak prostředí podporující zdravý spánek, zaznamenat můžete také pocit lepšího dýchání, tím, že je vzduch obohacen, se nám zvýší také koncentrace, pociťovat můžete také úlevu od bolesti hlavy. Jste-li vášniví pěstitelé rostlin, ionizátory pomohou i jim přijímat více prospěšných látek.

Se zvlhčením, nebo bez?

Čističky vzduchu mají přirozený úkol vzduch vyčistit, ale některé jej umí zároveň i zvlhčit. Mnoho lidí tedy může zastávat názor, že stačí do prostoru pověsit mokré prádlo. Pravda je taková, že v tom prádle mohou být napuštěny látky přidané do pracích přípravků a nemusí být, zejména pro děti či alergiky, úplně to nejlepší na vdechování. Prádlo také nemůžete regulovat a bude-li příliš mokré, začnou se vám brzy po místnostech tvořit plísně. Čistička vzduchu ovšem vlhkost reguluje a zárodky plísní naopak prokazatelně eliminuje.

Pokud si chcete pořídit čističku vzduchu bez schopnosti zvlhčovat vzduch, například proto, že máte velmi vlhký dům nebo o to zkrátka nestojíte, nemusíte se bát, že by způsobovaly nepříjemnosti, jako například klimatizace. Naopak pálení očí, suchá pokožka nebo bolesti hlavy se vám vyhnou, ať už si pořídíte verzi s ionizátorem nebo bez.

Design především?

Nehleďte na styl čističky, ale hlavně na její funkce. Nicméně trh je velmi bohatý a jistě najdete čističku, která bude splňovat vaše požadavky ve všech ohledech. Ať už chcete nenápadnou čističku vzduchu, která bude stát v koutě a tiše odvádět svoji práci, nebo designový prvek do chodby či obývacího pokoje, na své si přijde každý. Některé umí dokonce lehce svítit a měnit barvy. Proto mohou být skvělým pomocníkem i do dětských pokojů, kde v noci mohou tiše čistit vzduch a přitom vydávat jemné světlo, které děti při usínání mnohdy vyžadují.

Zdroj obrázku: www.sharperimage.com