Postel spolu s přikrývkou a polštářem dokážou výrazně ovlivnit kvalitu našeho spánku. Jejich výběr je velmi důležitý, ale naštěstí se nejedná o nic složitého a s pár radami si skvěle poradíte a zvolíte ten nejlepší kousek pro váš plnohodnotný spánek. V tomto článku vám přineseme 3 tipy pro snadný výběr nejen polštáře, ale i správného povlaku.

Malý, velký, měkký a tvrdý

U polštáře rozhoduje více parametrů a především osobní preference každého z nás. Polštář může být menší, ale i větší. Každému navíc vyhovuje jiná tvrdost, která je dána materiálem použitým pro vycpávku. Nejdříve si tedy rozmyslete, jaký polštář vyhovuje právě vám, a podle toho se zorientujte v nabídce. V následujících dvou tipech si výběr ještě více specifikujeme, až vám vyjde jeden konkrétní kousek. Pamatujte, že polštáře mohou mít i dekorativní účely a nemusí nutně sloužit pouze pro spaní.

Vsaďte na kvalitní materiály

Polštáře z dutého vlákna nabízí příjemný komfort při spaní. V tomto materiálu se hůře drží prach a roztoči. Zároveň si však udržuje svoji lehkost, nadýchanost a pohodlí pro spánek. Prodyšnost vnitřního materiálu je limitována povlakem. Vybírejte proto takový povlak, který bude příjemný na dotek. Povlaky na polštáře z mikroflanelu jsou velmi hebké a při kontaktu s pokožkou mají hřejivý efekt. Mikroflanelové povlečení na polštář oceníte i jako dekoraci díky krásně vypadajícímu lesklému vzhledu. Mikroflanel je speciálně upravený 100% polyester, který si zachovává svůj tvar a má vyšší tepelnou vodivost, takže lehce hřeje. Pro zachování kvality perte povlak šetrně na nižší teplotu.

Nezapomeňte na design

Povlak na polštářek 40 × 40 se hodí pro použití na dekorativní, ale i účelové polštářky. Vybírat můžete z pestrých barev a motivů v závislosti na tom, co se hodí do stylu vašeho bytu. Ideálně si pořiďte několik povlaků, které budete moci střídat a snadno tak měnit designový doplněk. Správná volba rozměrů je v tomto případě klíčová, protože jinak nevynikne natištěný vzor. V rámci zachování krásného vzhledu a dlouhé životnosti dodržujte pokyny pro praní.