Obzvlášť majitelé menších bytů a početnější rodiny zápasí s nedostatkem úložného prostoru. I v malých bytech se však naštěstí dá dosáhnout elegantního kompromisu. Pokud se problém s nedostatkem prostoru týká i vás, zkuste to chytře a pořiďte si nábytek s úložným prostorem či horní závěsné nadstavce, které nikde nepřekážejí. Poskytnou vám možnost uložit mnoho věcí tam, kde o ně nebudete muset zakopávat.

Horní police a skřínky

Záleží, co vše chcete schovávat. Do horních skřínek umístěných těsně pod stropem se většinou vyplatí ukrývat málo používané věci. Potřebujete-li však do nich schovat i běžně používané potřeby, kupte si skládací žebřík, který jen chytře zavěsíte na zabudovanou lištu. Žebříkem si přejedete na místo, kde jej potřebujete a stáhnete dolů. Je bezpečný a pohodlný, navíc nezabírá zbytečně místo. Tento systém je čato využívám v šatních prostorách.

Postel s úložným prostorem

Postel je něco, bez čeho se žádná domácnost neobejde. Pod ní se však dá uložit víc věcí, než by vás možná napadlo. Zvlášť do malých ložnic je postel s úložným prostorem, jako stvořená. Nemáte-li přímo koupenou takovou postel, dá se dokoupit plastový úložný box na kolečkách. Pohodlně s ním zajedete nebo vyjedete z pod postele, podle potřeb. Ukrýt se tam dá sezónní oblečení, obuv, kabelky, knížky, sportovní potřeby a cokoliv jiného. Často se tam však schovává ložní prádlo. Jestliže však o nákupu takové postele teprve přemýšlíte, přemýšlejte, co vše do ní budete ukrývat. Vybírat lze postel s vyklápěcím roštem či výsuvnými šuplíky. Při výběru zohledněte možnost dostatečného odvětrávání.

postel

Sedací souprava s úložným prostorem

Podobně, jako postel i sedací souprava nabízí možnost k ukládání věcí. Nejenže rozšíříte její sedací plochu na spací v případě návštěvy, ale rovněž může mít zabudován úložný prostor. Skrýt se do ní dá náhradní polštář, peřiny, hračky, krabice s dokumenty a další věci, které nemají zatím své stálé místo. Rovněž popřemýšlejte, zda se ve vaší již tak malé domácnosti nenachází kolikrát zbytečnosti, které stejně nepotřebujete. Zbavením se zbytečností ušetříte rázem spoustu místa.