I děti chtějí mít pěkný pokojíček a pobývat v příjemném prostředí. Nábytek do dětského pokoje by měl splňovat představy nejen rodičů, ale i dětí samotných. Určitě nebudeme chlapce nutit k zelené barvě, když jeho oblíbená je modrá. To samé platí u holčiček. Zatímco jedna dá striktně přednost růžové, druhá upřednostní fialovou.

Jenže co když máme dvě děti? Pak nezbývá než přiměřené barevné sladění a kompromis. Protože moc dobře víme, co naše všetečky dokážou, patří k nejdůležitějším prvkům bezpečnost, kvalita a čistota. Neméně důležitá je však hravost a kreativita, jež navodí správnou atmosféru.

Vkusný dětský pokoj podpoří fantazii

Chceme-li, aby se naše dítko rozvíjelo správným směrem je zapotřebí nábytek a doplňky do dětského pokoje vybírat tak, aby podpořily dětskou fantazii. Určitě nám dáte za pravdu, že nábytek pro děti musí být hlavně funkční, bezpečný a zdravotně nezávadný. Estetické cítění se u každého člověka začíná formovat už od raného dětství.

Kvalitní dětská postel

K nejdůležitějšímu vybavení dětského pokoje patří bezesporu kvalitní dětská postel a správná matrace. Děti by měli podle svého věku spánkem strávit 8 až 12 hodin denně. Spánek v pokřivené poloze má škodlivý vliv na pozdější vývoj dítěte. Nehledě na to, že patřičný komfort zaručí nerušný spánek a dítě si skutečně odpočine.

Úložný prostor

Žádný dětský pokoj se neobejde bez dostatku úložného prostoru. Každé dítě má mnoho pokladů v podobě plyšáků, knížek, autíček, panenek. Aby v dětském království vládl pořádek, pořiďte jim veselé pestrobarevné úložné boxy s motivy či zajímavým vzorem. Je to mnohem snadnější a rychlejší úklid než třídit vše do poliček, jako vojáky.

dětský pokoj

Stůl a židle

Stůl a židle je nábytek, který by rovněž v pokoji dítěte neměl chybět. Ať už se jedná o dítě předškolního nebo školního věku. Těm menším stačí malý stoleček, kde si mohou kreslit, ale s dětmi rostou i nároky a nábytek. Školák bude potřebovat psací stůl, kde bude mít dostatek denního světla případně lampičku.