Zatímco během léta zdobí naší ložnici veselé barvičky a květované povlečení, během zimy vybavení ložnice trochu přizpůsobíme zimnímu prostředí. Zima patří ke kouzelnému ročnímu období, pokud sníh vše přikryje pod bílou peřinu. Poslední léta jako by se už nepředpokládalo, že zima bude čistě bílá. Pravdou je, že zima ve městě a na horách se od sebe velmi liší.

My vám však poradíme jak dosáhnout i během zimního období svěžesti a pocitu krásně ledové zimy. Základem jsou světlé odstíny studených barev, jako fialková, modrá nebo čistě bílá, která nikdy nic nezkazí. Bílá barva splní vaše očekávání ať už je samotinká či v kombinaci s jinou studenou barvou.

Ložnice vymalovaná na bílo

Máme-li v ložnici například nábytek ve světlém dřevě, není důvod se obávat sáhnout po čistě bílém povlečení. Někdo dá ovšem přednost jemným vzorům. I tady platí, že bychom se měli držet studených tónů. V ložnici nemáme jen zdi, postel a povlečení. Proto není důvod se obávat, že bude vše příliš bílé. Ložnici v zimním hávu mohou doplnit barevné bytové dekorace, které dodají šmrnc.

Jedna stěna v rozdílné barvě

Zatímco někdo dává přednost pouze bílé barvě, jiný rád experimentuje. Pro ložnici obecně platí, že by měla mít studenější tóny – nejen v zimním období. Chcete-li vnést trochu nevšednosti do tohoto interiéru, vymalujte jednu stěnu jinou barvou. K nejoblíbenějším ložnicovým barvám patří modrá a fialová. Mnohdy však bohatě stačí vybrat pouze povlečení v této barvě a vaše postel se rázem promění v ledovou zimní řeku, která lemuje zasněženou krajinu. Nic nepokazíte ani fialovou, která podporuje tvůrčí činnost. Barva, kterou si do ložnice zvolíte, by měla ve vás vyvolávat příjemné pocity.

ložnice

Povlečení, které zahřeje

Navodit v ložnici zimní atmosféru pomocí barev není nic složitého. Důležité však je, aby nám během spánku bylo hezky teploučko. K výborným volbám pro zimní období patří povlečení z hřejivých na dotek příjemných materiálů. Tím je například mako, flanel, bavlna. Venku může být zrovna sněhová vánice, ale vám bude příjemně teplo.