Koupelny nejsou pouze místem pro vykonávání nezbytné hygieny, ale prostor pro relaxaci a odpočinek. Kdo by se nerad ohřál pod proudem horké vody a nevychutnal si vůni kosmetických přípravků?

Koupelna je především místo, které využíváme, abychom ze sebe smyli starosti celého dne a připravili se na klidný spánek, případně abychom se probrali k životu a nastartovali nový den. Aby se koupelna stala příjemným místem, je nutné sáhnout po koupelnových dekoracích.

Správně zvolená barva

Bílá a béžová barva obkládaček nechá vyniknout přírodním dekoracím, které působí nanejvýš útulně. Snad téměř každý člověk dokáže ocenit krásu přírody. K zajímavým přírodním dekoracím patří například kameny. Řadíte-li se k těm, kteří si občas z procházky či dovolené přinesou domů pár kamínků, můžete je použít na vytvoření originální dekorace do koupelny.

Kameny jako originální dekorace

Za tuto dekoraci není nutné utrácet, protože si jí lze přinést z procházky. Oblíbený způsob, jak využít kameny je ve skleněných miskách nebo dózách. Kamínky uložíme na dno a vložíme čerstvě řezané kytky, doplníme vodou a krásná dekorace je na světě. Kameny lze však využít i jinak. Mohou se přilepit po hraně zrcadla a získáte originální rám s nádechem přírody. Rovněž si můžete z kamínků vyrobit originální předložku před sprchový kout. Zde se vyžaduje více trpělivosti. Potřebovat budete kamínky stejné velikosti a tvaru, které nalepíte na obyčejný platový plát s mezírkami. Ideální je použít lepidlo, kterému nevadí vlhkost.

květiny

Květiny koupelnu milují

K dalším přírodním dekoracím vhodným do koupelny patří květiny. Působí svěžím dojmem a jejich závislost na vodě je přímo vybízí k tomu, abyste je zde umístili. Hezky vypadají i exotické dekorace, jako jsou mušle. Pokud jste si nějaké přivezli z dovolené, neváhejte je použít pro oživení vaší koupelny.