Fasáda je pro každý rodinný dům nepostradatelnou součástí jak z hlediska konstrukčního, tak z hlediska estetického. Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní část domu, tak fasády podléhají neustálému procesu zašpinění a působení vnějších vlivů. Právě působení vnějších vlivů na fasádu má za následek jejich brzké zašpinění. Také se vám zdá, že fasáda vašeho domu už ztratila svou původní krásu? Co v takovém případě dělat a jak vrátit fasádě její eleganci.

Krása tam stále je. Jen je ukrytá pod další vrstvou!

Krása fasády a její elegantní barva se neztratila. Jen byla v drtivé většině případů překryta další vrstvou. Vrstvou prachu, pylu, smogu, houbami a mnoha dalšími nečistotami, které se na fasády neustále usazují a špiní ji. Pokud bude správně provedeno čištění fasád, obálka vašeho rodinného domu znovu bude vypadat jako nová. A když ne jako nová, omládne o několik let. Aby byl výsledek dokonalý, je zapotřebí využít správnou technologii čištění se správným provedením. Jaký je nejefektivnější způsob čištění fasád v současnosti, se můžete podívat ZDE.

Vyčištěním ale péče nekončí

Po důkladném vyčištění by ale péče o fasádu z vaší strany ještě končit neměla. Rozhodně je dobré prohlédnout si celkový stav fasády a odhalit nedokonalosti. Můžete objevit praskliny, které je třeba zadělat, aby byla fasáda celistvá. Objevit se ale dají i jiné problémy, jako je vznik plísně, řasy, houby a mechy na fasádách. V takovém případě je třeba také jednat a provést nátěry fasád, aby fasáda byla opět dlouhodobě odolná.

Na každý problém je konkrétní nátěr

Každý problém na fasádě má své řešení. Jen je zapotřebí zjistit správnou vadu a navrhnout nejvhodnější řešení pro odstranění daného problému. Na každý problém s fasádou je určen specifický nátěr. Pokud máte problémy s plísní, je třeba aplikovat nátěr proti plísni, který plíseň odstraní a zabrání jejímu opětovnému vytvoření. Pokud fasáda nadměrně vlhne, je třeba aplikovat hydrofobní nátěr. Se správnou volbou nátěru se opět obraťte na odborníky v této oblasti.