I když se s nějakým druhem škody na majetku potká téměř každý člověk, jen hrstka lidí je zodpovědných a zřídí si dobrou pojistku. Jste i vy k pojištění laxní? Neměli byste být! Řádné pojištění domu či bytu je tu od toho, aby vás ochránilo v celé řadě událostí, které vás mohou překvapit. Přestaňte si nalhávat, že vám nebezpečí nehrozí! Nabízíme vám přehled pojistek, které se váží k nemovitosti. Vyberte si a zařiďte si pojištění co možná nejdříve.

3 typy pojistek

Každý zodpovědný majitel bytu, domu nebo rekreační chaty by měl mít zařízeno pojištění nemovitosti. To ho kryje v případě, že bude budova poničena či zničena. Příčin je mnoho – nejčastěji může „zaútočit“ vichřice a silný déšť, přepětí a podpětí v síti, mráz či voda jako následek prasklého potrubí. Více se o pojištění nemovitosti dozvíte tady.

pravydomov.cz_online_ergo_cz_01

Druhým typem pojistky je pojištění domácnosti. To kryje škody, které mohou být způsobeny na věcech movitých, jako jsou spotřebiče, nábytek aj. Vztahuje se také na cennosti a peníze, které máte doma, zahrnuje i domácí mazlíčky. Pojištění domácnosti je vázáno užíváním bytu či domu. Pojistit lze jen objekty, které užíváte minimálně 270 dní v roce.

Do třetice je tu pojištění majetku. Rozsah jeho krytí se vztahuje na věci movité i nemovité. Může se jevit jako nejvýhodnější varianta, ovšem záleží na podmínkách. Seznam věcí může být oproti předchozím dvěma variantám hodně zúžený. Proto si dobře rozmyslete, zda se vám majetkové pojištění opravdu vyplatí.

pravydomov.cz_online_ergo_cz_02

Co musíte udělat?

Abyste uzavřeli skutečně výhodné pojištění, je třeba porovnání. Oslovte pojišťovny a nechte si vypracovat nabídky. Ty porovnejte. Všímejte si nejen ceny, ale i rozsahu pojistného krytí, důležitá je i výše pojistných limitů.

 

TIP: Značné popularitě se těší pojištění Bezpečný domov, které nabízí ERGO pojišťovna. Výhodné je díky ceně i rozsahu. Pojišťovna k němu nabízí zajímavé bonusy. Patří mezi ně pojištění odpovědnosti z držby budovy/bytu do 3 000 000 Kč zdarma.