Pro mnohé, hlavně pro slečny, je bílý nábytek známka největší čistoty a luxusu. V poslední době tak i mnoho obchodů s nábytek nabízí nábytek v bílém provedení, možná dokonce i více, než v klasickém dřevěném. To, že vypadá dobře, je pravda. Existují ale nevýhody, které poznáte sami až časem.

ErikaWittlieb / Pixabay

1/ Vše jde hned vidět

Protože je bílý nábytek většinou v lesklém provedení, vyžaduje velkou péči zahrnující leštění. Každý dotek na takovém nábytku hned uvidíte a musíte znovu a znovu leštit, jako zrcadlo. I obyčejný prach jde na bílém nábytku velmi rychle vidět, proto vás to sice bude nutit více uklízet, což může být výhoda, naopak to může být ovšem nepříjemné při nečekané návštěvě.

2/ Děti a zvířata jsou problém

Bílý nábytek vám bude dělat vrásky na čele také v případě, máte-li doma děti nebo psa či kočku. Všechny otisky, ať už ruček či pacek půjdou vidět stejně dobře jako drobné škrábance na původně dokonalé bílé ploše.

kaboompics / Pixabay

3/ Celkový styl interiéru

Když už toužíte po bílém nábytku, tak vám téměř každý designér řekne, že je potřeba přizpůsobit tomu celkový styl. Bílá si žádá jednoduchou podlahu ve světlých odstínech, čisté světlé stěny… Barvy se dovolují prakticky jen u doplňků. Není to tedy o tom, že budete častěji utírat jednu bílou komodu. Vše je potřeba stále udržovat dokonale čisté, což může být, zvlášť pro vytížené pracující ženy, velmi nepraktické.

Tip: Podívejte se na moderní designové kuchyně v mnoha barevných provedeních

4/ Brzy se vám to přestane líbit

Pokud si chcete vybavit prostory bílým nábytkem, buďte si jistí, že po něm toužíte a budete se o něj rádi starat. V opačném případě vás totiž bílá barva začne brzy nudit a vadit vám. Ani barevné doplňky, které nudu mohou rozbít, nebudou stačit. Nepořizujte si bílé vybavení jen proto, že je to v módě a má to většina mladých, kteří si sami zařizují své bydlení.

Jako alternativu zvolte klidně bílou spolu s nějakým, klidně tmavším dřevem. Neomrzí vás to tak rychle a je to více praktické.

Autor: Nikol Sotolářová