Vysokoškoláci jsou často hozeni do života na kolejích a pro některé to nemusí být už po pár týdnech to pravé. Neustálý šum lidí na chodbách a to i v noci, společné koupelny, spolubydlící… Po čase tedy přijde na řadu hledání studentského bytu, kde bude na koupelnu pár lidí a kde má každý svůj pokoj.

lrainero / Pixabay

lrainero / Pixabay

Na studentovi i rodičích je nyní výbava tohoto pokoje, který je potřeba maximálně zútulnit a vytvořit pohodovou atmosféru, ve které bude student spát, jíst, učit se, relaxovat. My víme, na co se hlavně soustředit, co je základ bez kterého by se nedalo v pokoji fungovat. Teprve později lze dokupovat doplňky a podobně.

Místo pro učení

Stůl je jednou z nejdůležitějších částí pokoje. Pro studenta je to místo, kde bude jíst a ještě častěji se učit, psát seminární práce, anebo také relaxovat při filmu či čtení knih. Je tedy na místě věnovat se tomuto místu a pořídit pohodlný a prostorný stůl, který potřebuje dostatek úložného místa na učebnice a dostatek prostoru na desce stolu, aby se tam dal pohodlně dát počítač, knihy i talíř s jídlem. Zároveň je k židli vhodné pořídit pohodlnou židli, na které bude učení radost.

Místo pro odpočinek

Postel je pro člověka velmi důležitá. Vždyť v ní tráví téměř půlku svého života! Proto na tohle myslete a místo pořizování zbytečných květináčů zainvestujte do kvalitní postele, která dovolí studentu spát, nebude tlačit.

lrainero / Pixabay

Dostatečné osvětlení

Možná vám nepřijde osvětlení jako nutný předmět zájmu při zařizování studentského pokoje, ovšem uvědomte si, že studenti se často učí v noci a v zimě se stmívá už kolem páté, šesté hodiny odpoledne. Je na místě vedle centrálního stropního osvětlení pořídit lampičku na psací stůl a jednu i k posteli.

Úložné boxy a pořadače

Pro dobrou organizaci pokoje radíme: pořiďte boxy a pořadače, které usnadní život, hledání materiálů a navíc vypadají v policích hezky. Do boxů lze schovat jídlo, maličkosti připomínající domov, do pořadačů potom patří, jak jinak, materiály nutné ke studiu.

Autor článku: Nikol Sotolářová