Někdo vaření zbožňuje a jiný kuchtí jen proto, že musí. Ať je to jak chce, každý si rád práci v kuchyni usnadní. Kuchyňský robot představuje šikovného pomocníka, který zastane mnoho úkonů, jež by nám zabraly mnoho času. Sekání, škrábání, míchání, odšťavňování i další úkoly zvládne během okamžiku, aniž by se zapotil. Šetří vaše ruce i čas.

Kuchyňských robotů je k dostání nepřeberné množství, díky čemuž si vybere toho pravého pomocníka i ten nejnáročnější kuchtík. Pořídit si lze pouze jednoduchou klasiku za pár korun, ale i chytrý kuchyňský robot s mnoha funkcemi. Ten už sice bude vyžadovat větší investici, ale rozhodně se vyplatí.

Výběr zvolte podle potřeby

Dříve než se vydáte do prodejny s kuchyňskými spotřebiči, promyslete pořádně, jaká je vaše představa. Co od tohoto pomocníka očekáváte. Kterou činnost si přejete, aby kuchyňský robot zastával. Důležitým kritériem je jeho velikost a příslušenství.

Základní i rozšířené funkce

Každý od kuchyňského robotu očekává minimálně základní funkce, což je hnětení, šlehání, sekání, strouhání a míchání. Na výběr jsou však i modely, které nabídnou mnohem více dovedností: lis na citrusové plody, odšťavňovač, mlýnek, kostičkovač. V některých se dá dokonce rovnou i vařit. Naházíte zeleninu, přilijete vodu, ochutíte, a poté rozmixujete a naléváte již horkou krémovou polévku rovnou do talíře.

kuchyně

Na co se dál zaměřit

Máte-li vybrán konkrétní model, jež má přesně ty funkce, které očekáváte, zaměřte se na další důležité body. Budete ho mít vždy po ruce na pracovní desce či ukrytý uvnitř kuchyňské linky? Ještě než zamíříte k pokladně, zjistěte jeho velikost, včetně nádob. Čím větší nádoba, tím lépe. Samozřejmě roli zde hraje i počet členů v rodině. Jste-li zatím doma pouze dvě osoby, bohatě vystačí menší model. Ovšem plánujete-li se brzy rozrůstat, sáhněte už nyní po větším kuchyňském robotu s bohatším příslušenstvím.