Chcete váš dům oplotit, ale máte strach, že nebudete mít čas o plot pečovat? V takovém případě pro vás může být vhodným řešením hliníkový plot. Proč právě tento materiál?

Na rozdíl od jakéhokoliv živého plotu nevyžaduje pravidelnou péči, ani náročnou údržbu, takže ušetříte za zahradnické služby. Výhodou hliníkových plotů je navíc to, že jsou stabilní, takže díky nim svůj dům i zahradu skutečně ochráníte před nevítanými návštěvníky. Zároveň hliníkové ploty nereziví. Nemusíte se tedy bát, že kvůli častým dešťům nebo zimnímu sněhu kvalita plotu vezme za své. V případě hliníkového plotu se navíc ani nemusíte starat o nátěr, protože povrchová barva vydrží. Pořízení hliníkového plotu pro vás tudíž bude tedy dlouhodobou investicí.

hlinikove ploty1_a

Design na míru

Pokud jde o design, tak se při volbě hliníkového plotu nabízí celá řada řešení. Může jít o decentní mřížkový plot, přes který bude i z ulice vidět vaše zahrada, moderní ploty kopírující například design žaluzií nebo masivní ploty, díky kterým si zachováte své soukromí. Stejně tak si můžete zvolit vlastní barevnou variantu. Samozřejmou součástí hliníkového plotu je i branka, jejíž tvar si můžete sami vybrat, nebo různé typy brán, jako například posuvné či pojezdové. V mnoha případech můžete tutéž konstrukci zvolit i pro balkon, zábradlí nebo například přístřešek, aby měl váš dům jednotné architektonické řešení.