Asi každý, kdo si kdy zařizoval vlastní bydlení, ví, že rozdíl mezi místem na přespání a domovem spočívá v tom, jak útulné dané místo je. K tomu, abychom na daném místě mohli žít, potřebujeme pouze velmi málo. Chceme-li však dané místo nazývat domovem, musí tam vždy být něco navíc.

Domov snů

Před nedávnem jsem řešil ten samý problém. Pořídil jsem si svůj první byt, koupil si postel, vybavil koupelnu a kuchyň, pořídil televizi. Na samotné přespání byl byt velmi pohodlný, nábytek účelný, stále mi tam však chybělo něco, na co bych se mohl každý den těšit. Přemýšlel jsem nad nákupem konzole, stolního fotbálku. Nakonec jsem se však rozhodl pro kuchyňský barový pult.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Jak jej postavit?

K pořízení barového pultu do kuchyně mě vedla především vidina pořádání večírku pro mé kamarády. Nyní však přišla na řadu nejnáročnější otázka, jak takový barový pult vůbec vytvořit. Jako nejjednodušší řešení mi přišlo oslovit specializovanou firmu, v mém případě Truhlářství Marek Praha, která pro mě zajistila návrh i výrobu samotného barového pultu.

Barový pult v mé kuchyni

Výsledek jejich práce naprosto splnil mé očekávání. Nejvíce nadšení však byli moji kamarádi, se kterými jsme se rozhodli pořádat v našem bytě pravidelné večírky. Barový pult v kuchyni dodal našemu bytu šťávu a zároveň pomohl opticky oddělit kuchyň od obývacího pokoje. To znamená, že se z mého bytu konečně stal plnohodnotný domov.