Zeleň je podobně jako například plot nedílnou součástí domu nebo jakéhokoliv většího areálu. Kromě toho, že budovu a její okolí příjemně oživuje, poskytuje útočiště před sluncem a místo k relaxaci, ale může přinést i starosti. Na rozdíl od staveb je o ni totiž nutné pravidelně pečovat.

Co když ale trávíte dlouhé dny v práci a ve volném čase se chcete věnovat jiných aktivitám než péči o zahradu? Máte zeleň ve vašem firemním komplexu a nechcete, aby neodrazovala vaše zákazníky či partnery? V obou případech je nejlepším řešením využít zahradnické služby, které se na údržbu zeleně zaměřují. Vše, na co sami nemáte čas nebo u čeho přesně netušíte, jak na to, je náplní jejich profese. Nejde přitom jen o klasické sekání či zalévání trávy. Kromě toho je potřeba i pravidelná péče o keře a stromy.

Co může divoká zeleň způsobit

zahrada2_bPokud je necháte volně růst, promění váš pozemek záhy v džungli. Kromě toho, že prostředí okolo vašeho domu či kanceláře nemusí poté na každého působit zrovna esteticky, může být divoká zeleň i nebezpečná a obtěžující. Kromě toho, že neudržovaná zeleň zhorší průchodnost, může kolemjdoucím působit zranění. Pokud v okolí těchto stromů či keřů pěstujete další okrasné či užitkové rostliny, může příliš stínu působit škodu i jim. Součástí pravidelné údržby by proto mělo být i prořezávání keřů, zmlazování či průklest stromů. S každou z těchto činností vám může i v Praze pomoci specializované zahradnictví.