Téměř každý už zažil situaci, že se mu doma něco pokazilo, rozbilo nebo dokonce zabouchly dveře. Někdy se nic nepokazí, ale manželka koupila nový obraz nebo lustr a je potřeba jej pověsit. To jsou přesně okamžiky, kdy běžíme do kumbálu a přehrabujeme se v nářadí. Je docela k zlosti pokud nemůžeme v danou chvíli najít správný šroubovák, hřebíky a další náčiní. Nejen kutil, který stále něco vytváří, by měl mít alespoň základní výbavu ručního nářadí.

Základní výbava ručního nářadí

Žádná domácnost se neobejde bez nářadí. Mnoho lidí nad tímto mávne rukou, protože si myslí, že se jich to netýká. Opak je pravdou. Tu a tam potřebují ruční nářadí využít všichni. Ať už máme rozviklanou židli, kape nám kohoutek, upadla klika u dveří, rozbil se šuplík a další. Co by rozhodně ve vaší domácí dílničce nemělo chybět, jsou: šroubováky, kladívko, kleště, hřebíky, šroubky, klíče. Rozšířená výbava se pak liší v závislosti na každém individuálně. Rozhodně je vhodné mít doma i vrtačku s příslušenstvím.

nářadí

Jak nářadí skladovat

Mnohdy bává právě skladování nářadí kamenem úrazu. Někdo je pohodí ledabyle v kumbále a pak musí polovinu věcí vytahat, aby se dopídil, kde je ukrytá krabice od bot a v ní pofiderní nářadí. Je-li to váš případ, uvědomte si, že nářadí by mělo být po ruce. Oceníte to především v situacích vyžadujících okamžitý zásah. Navíc jen poházené nářadí se může poničit. Ideální jsou v tomto případě pracovní boxy na ruční nářadí. Dnešní nabídka je pestrá a dostanete koupit přímo hotové sady v kufříku.

Co se rozhodně nevyplatí podcenit je kvalita nářadí. Určitě nikdo netouží po tom, aby se mu šroubovák při práci zlomil. V tomto ohledu lze vřele doporučit značku Hultafors, jež se zabývá výrobou kvalitních výrobků určených pro řemeslníky a stavebnictví. Tato značka si klade vysoké nároky na spolehlivost a její produkty jsou testovány extrémně vysokou zátěží, takže se vám investice rozhodně vyplatí. Možná, že nářadí zdědí ještě i váš syn.