Někdo si na moderní technologie nepotrpí, jiní se v nich vyžívají. Nejde jen o mobilní telefony, počítače a notebook nebo televize. Moderní technologie se dotýkají i těch nejobyčejnějších spotřebičů. Jaké spotřebiče by tedy neměly u vás doma chybět, aby se dalo říci, že žijete vysoce moderně? 

Robotický vysavač

Vychytávka, která má své místo zatím jen v málo domácnostech. Robotický vysavač nemůže zcela nahradit klasické vysávání, ale může jej oddálit. S těmi špičkovými modely, které mají ty nejlepší filtry a jsou opravdu chytrými pomocníky, budete muset vzít klasický vysavač do ruky třeba jen jednou měsíčně na horní rohy místností, nebo třeba na prostory pod gaučem, za postelí atp.

K robotickému vysavači se váže i například robotický mop, ale to je taková menší zbytečnost, kterou zatím zná jen opravdu málokdo.

Televize se špičkovým designem

Dnešní mladí dospělí lidé si ještě jistě pamatují pořádně velké televizory, které bzučely, šuměly a rozhodně nepojaly 400 programů ještě s internetem. Pokud chcete mít opravdu moderní zařízení, musíme sáhnout po plazmové televizi, která je tenká, ideálně velká a hlavně – lze ji propojit s počítačem, ovládat mobilem a pouštět si na ní videa z internetu. Ty nejlepší televize navíc umožňují dopřát uživatelům zážitek jako v kině – umí naservírovat i 3D filmy! Pokud tuhle vychytávku ještě doma nemáte, nemáte to nejlepší, co dnešní doba nabízí.

girochantal / Pixabay

girochantal / Pixabay

Americká lednice

Klasická malá lednička je z dob minulých. Dnešním trendem jsou velké dvoudveřové lednice, které byste našly i v těch nejobyčejnějších domácnostech v Americe. Tam byli vždycky trošku napřed, a ví, že tyto velké lednice jsou to nejlepší, obzvláště pro početnější rodiny. Tyto lednice ale navíc umí připravit i led, což se v parných létech, která jsou i u nás, opravdu hodí!

Automatické rolety

Chodit okolo bytu či domu a každé okno postupně zatahovat nebo odtahovat, to je nudná činnost zabírající zbytečně moc času. V moderních domácnostech proto nesmí chybět automatické rolety, kde stačí jedno stisknutí tlačítka a rolety se zatáhnout, nebo vytáhnou – přesně podle vašich potřeb.

Opět existují i mnohem chytřejší varianty, a to třeba ty, které lze ovládat pomocí aplikace v mobilním telefonu. Jste už v posteli a nechce se vám vstávat, zatahovat rolety a pak se zase ukládat do peřin? Není problém, stačí mít po ruce mobil, který vaše rolety zvládne hravě!

Domácí lázně

Pokud máte vše výše zmíněné, jste opravdu špičkově vybavení. Jenomže ty úplně nejmodernější domácnosti mají ještě ke všemu vlastní wellness. Sauna, vířivka, ideálně ještě velký bazén, ale to úplně technologie není. Taková sauna ani vířivka navíc nemusí zabírat mnoho místa! Stačí vyhradit jednu menší místnost nebo menší prostor venku na zahradě a užívat si domácích lázní, které poskytnou úlevu po náročném pracovním dni. Takové saunování je navíc velmi zdravé, posiluje naše srdce, imunitu… O tom ale zase někdy jindy.