V obývacím pokoji, ale také v ložnici či pokoji dětském se opět čím dál více objevují křesla. Kromě toho, že je lze koupit s krásným potahem vhodným do celkového stylu pokoje jsou i velmi praktickým pomocníkem. Usadí se v něm návštěva, můžete si v něm číst nebo si zdřímnout. Pokud uvažujete až teď nad koupí křesla, zamyslete se hlavně nad jeho funkčností, je totiž rozdíl, zda chcete křeslo na relax, masáž či příležitostný spánek.

Křesla rozkládací

Na první pohled vypadá jako obyčejné křeslo, avšak jeho benefit je v tom, že se dá rozložit a využít jako lůžko pro hosty. Je to jednoduchý způsob, jak ušetřit místo a přitom návštěvě nabídnout pohodlí namísto karimatky na podlaze.

Křesla polohovací

Milujete pohodlí, relax a rádi si zdřímnete po obědě? Pak popřemýšlejte nad polohovacím křeslem, které se přizpůsobí vašim požadavkům a ušetří vaše záda a krk bolesti. Toto křeslo však potřebuje trochu víc místa, aby šlo rozložit a nemuseli jste se omezovat.

Design v hlavní roli

Dalšími křesly na trhu jsou designová, která jsou častou volbou zákazníků dle specifických požadavků na celý interiér. Takové křeslo dodá pokoji šmrnc. Nebojte se, o pohodlí nebudete ochuzeni, je samozřejmé, že i když křeslo na první pohled zaujme vzhledem, nabídne velmi pohodlné posezení pro každého!

křeslo I

Ušák

Křeslo, kterému se přezdívá „ušák“, je známé pro svoji vysokou opěrku. Toto křeslo je velmi pohodlné, podepírá hlavu a kromě maximálního komfortu jej lze přizpůsobit interiéru tak, aby nevypadal staře ani v moderním prostředí.

Houpací křeslo

Křesla, na kterých se dá pohupovat, ve vám možná vzbudí vzpomínku na pohádky, kde se objevuje často obyčejné, dřevěné. Dnes lze ovšem houpací křesla sehnat i v obvyklém, robustním provedení, které na první pohled vypadá, že je naprosto obyčejné. Takové křeslo mají rády hlavně maminky, které se v křesle pohupují při uspávání miminka.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie publikována se svolením tungphoto, stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net