Vánoce už se blíží. To znamená, že je potřeba začít přemýšlet o tom, jak si letos ozdobíte svůj vánoční stromek. Samozřejmě, můžete použít ozdoby, které se u vás dědí z generace na generaci. Možná ale máte chuť zkusit něco nového. Proto čtěte dál a zjistěte, co je letos při zdobení vánočního stromku moderní.

Vrcholem vánočních svátků je Štědrý den, v průběhu kterého sledujeme pohádky, hodujeme a rozdáváme dárky svým rodinným příslušníkům a nejbližším. Tradice velí, že tak obvykle činíme u hezky ozdobeného vánočního stromku.

Většinou se debata okolo vánočních stromků točí okolo toho, jestli je lepší živý vánoční strom, který se po svátcích vyhodí, nebo umělý strom, který je sice vyrobený z plastu, ale vydrží sloužit i několika generacím. (Zvlášť při dobré péči.)

Která z těchto variant je lepší vám nedokážeme říct. Každý preferuje něco jiného a je to tak naprosto v pořádku. Všichni se ale shodneme na tom, že vánoční strom bez ozdob by vypadal dost smutně. 

Ať už si každý rok kupujete nové ozdoby, nebo jen přemýšlíte, čím můžete ozvláštnit svou stávající kolekci, podívejte se na trendy ve zdobení vánočních stromků pro rok 2021.

Zábavné ozdoby

Čím letos ozdobit vánoční stromeček

Určitě jste to už v posledních letech někde viděli. V obchodech s bytovými doplňky se pravidelně objevují ozdoby roztodivných barev a tvarů, které odkazují na věci, se kterými se setkáváme v našem běžném životě.

Velmi populární jsou vánoční ozdoby ve tvaru alkoholu, nebo sklenice vína. Dále jsou k mání ozdoby ve tvaru psa, koně, jednorožce nebo strojku na výrobu popcornu. V první řadě je potřeba říct, že málokdo si takto vyzdobí celý strom. Většinou jde o to si vybrat pár ozdob, které doplní ty tradiční.

Dřevěné ozdoby

Čím letos ozdobit vánoční stromeček

S tím, jak se rozmáhá trend ekologie a udržitelnosti, souvisí zvýšená popularita dřevěných ozdob. Většinou jde o dřevěné destičky, které jsou vyřezané do tvaru věci, kterou mají znázorňovat. (Nejsou tedy 3D, ale spíše 2D.)

Podle toho, jakou technologii preferuje výrobce mohou být vánoční ozdoby ze dřeva buď ručně (případně strojově) vyřezávané či vypalované. Pokud tedy chcete zajímavé ozdoby z poctivého materiálu, které odkazují na ducha starých časů a zároveň nezabírají při skladování moc místa, dřevěné ozdoby byste měli minimálně zvážit.

Papírové ozdoby

Trendem posledních několika let jsou i vánoční ozdoby, které jsou vyrobené z papíru. I když to nezní moc opulentně, ve skutečnosti jde o nádherné kousky, které přitahují pozornost. Papíry mají obvykle hodně zajímavé barvy a jsou poskládané ve stylu origami. Díky tomu jsou papírové vánoční ozdoby plastické, elegantní a šik.

Ozdoby s metalickým vzhledem

Čím letos ozdobit vánoční stromeček

Vánoce 2021 jsou otevřené metalickým ozdobám. Můžete vyzkoušet zlaté, stříbrné nebo kombinaci obou barev. (Budete se divit, ale zlatá a stříbrná se k sobě hodí.) Případně vyzkoušejte  metalickou úpravu jiných barev, které máte rádi.

Myslete ale na to, že metalické ozdoby nejlépe vyniknou, pokud jsou vyrobené ze skla. Plastové ozdoby potřebují k perfektnímu výsledku speciální nátěr. A i tak mohou vypadat matně.

U skleněných ozdob ale myslete na to, že jsou velmi choulostivé. Určitě nepatří do ruky dětem. A musí se skladovat v originálních krabicích, které minimalizují riziko rozbití, či jiné nehody.

Kreativní stromek

Čím letos ozdobit vánoční stromeček

Pokud jste hodně kreativní, můžete vyzkoušet trendy pro Vánoce 2021, které všem návštěvníkům ukáží, že máte odvahu a styl.

Letos můžete zkusit:

  • Ozdobit stromek pompomy
  • Vánoční stromek nabarvený růžovou barvou
  • Ombré vánoční stromek (klidně můžete přecházet z jedné barvy do druhé)
  • Pastelové ozdoby
  • Ozdobit strom disco koulemi
  • Vintage vánoční ozdoby (u nás to jsou vánoční ozdoby z korálků, které se vyrábějí v podhorských oblastech)

Jak bude vypadat vaše letošní vánoční výzdoba?

Zdroje informací

https://www.thepioneerwoman.com/holidays-celebrations/g33925344/christmas-tree-decorations/ – 70 nejlepších ozdob na vánoční strom pro rok 2021 (anglicky)