Každý člověk minimálně jednou za život okusí na vlastní kůži, co je to rekonstrukce bytu či domu. Mnoho lidí rekonstrukcí začíná, aby vůbec bylo možné bydlet dle svých představ. Důvodem je také nižší pořizovací cena nemovitosti oproti té nové či již opravené.

Ti, kteří si pořídí bydlení, kde je možné ihned bydlet bez nutností něco bourat, měnit, stavět stejně časem k rekonstrukci přikročí. Nic nevydrží na věky a navíc se mění nejen trendy v bydlení, ale i náš vkus. Co se nám líbilo ve 20 letech, už bude v 35 pasé.

rekonstrukce

Připravenému štěstí přeje

Rekonstrukce bytu v panelovém domě se může zdát na první pohled snadná, ale opak je pravdou. Veškeré tyto činnosti vyžadují důkladnou přípravu a znalost. Ať už se jedná o výměnu obkládaček, zvukovou či tepelnou izolaci, práci se sádrokartonem, bourání bytového jádra, rozvod elektřiny, výměna potrubí nebo pouhé malování. To vše a ještě mnohem více nás v průběhu života může potkat. Ideálně je najít zdroj, jenž nám poskytne ucelené a kompletní informace, abychom nemuseli zdlouhavě hledat útržky na různých místech.

NOVATEK CAMERA

Příprava na rekonstrukci bytu

Sepište si, čeho všeho se bude rekonstrukce týkat. U starších paneláků je to bezesporu elektroinstalace, rozvody pro TV, PC a telefon, výměna radiátorů, renovace koupelny, výměna podlahy, opravy stěn apod. Od věci není i finanční plánovaní.

Máte-li jasno a rekonstrukci bytu před sebou nesmíte zapomenout na všechna možná povolení a obejít sousedy s tím, že budete nějakou dobu hluční. Určitě nerušte sousedy ihned zrána nebo pozdě večer. Nejlépe uděláte, zapíšete-li si přibližně hodiny, kdy který soused pracuje a podle toho se trefíte do ideálního času. Ne vždy je to bohužel možné, ale aspoň budete vědět, že jste sousedy bezohledně nepřešli. U rozsáhlejší rekonstrukce, kde se počítá s bouráním, bude nutné obstarat odvoz případně kontejner.