Je sice velkým trendem nosit všude hodinky a mobil, přesto je nejjednodušší jen vzhlédnout a ihned mít přehled o tom, kolik je hodin. Hodiny kromě toho, že plní svou funkci, tedy sdělují čas, mohou plnit i funkci estetickou a mohou dodat interiéru zajímavý nádech. Jiné hodiny vyberete do kuchyně, jiné do dětského pokoje. Všude však splní svůj účel!

Hodiny do dětského pokoje

islandTropicalman / Pixabay

Dětské hodiny by měl mít každý pokojíček, protože se tak děti mohou rychleji naučit, kolik je vlastně hodin – sami jistě víte, že je to nepostradatelná znalost! Mnoho dětí umí přečíst jen digitální hodiny, což je chyba. Naučte děti času nápaditými hodinami, na které je bude bavit koukat. Takové hodiny mohou být v různém barevném provedení, u čísel mohou mít zvířátka, každé číslo může mít jinou barvu. Aby dítě mělo hodiny pořád na očích, pořiďte jedny na stěnu a další buď na psací stůl, nebo na noční stolek k posteli. Záleží, ze kterého místa jsou ty nástěnné hůře viditelné.

Kuchyňské hodiny

Hodiny do kuchyně mohou být kreativní a nemusí mít čísla, protože jejich funkce není tak edukační, jak tomu je u hodin pro děti. Takové hodiny tedy nemusí mít ani čísla, stačí čárky, body, dospělí čas poznají. Mnoho hodin hodících se do kuchyně mají navíc zajímavý design znázorňující jídlo, koření atp.

Hodiny nemusí být kulaté

Alexas_Fotos / Pixabay

K těm extravagantnějším kouskům, které mohou rozzářit předsíň, obývací pokoj či jídelnu, patří hodiny různých tvarů. Může jít o čtverec, ovál, soustavu různých jiných znaků a symbolů. Velmi moderní jsou hodin, kdy jde jen o strojek přidělaný na zeď a kolem něj je namísto čísel přímo na zdi naznačených 12 teček. Jde o velmi minimalistický, ale zajímavý prvek, který si našel místo v mnoha domácnostech.