Lidé řeší, jak si vyzdobit interiér, aby byl na první pohled čistý, hezký. Nechtějí nic přeplácaného, divokého. Radí se s interiérovými designéry, vymýšlí ty největší výstřelky, které často stojí nemalé peníze. Přitom můžete zaběhnout do květinářství, zahradnictví a pořídit si rostlinu, která vás byt či dům oživí, doslova.

Možná se bojíte, že byste se o rostlinky neuměli postarat. Proto poradíme i vám a prozradíme pár tipů na nenáročné a houževnaté rostliny, které vám neumřou, pokud jednou zapomenete na to, že byste je měli zalít.

Dracéna

Unsplash / Pixabay

Unsplash / Pixabay

Hledáte-li nenáročné a věrné rostliny, které se hodí kamkoliv a zvládne se o ně starat opravdu každý, doporučujeme dracénu, nebo chtece-li dračinec. Pochází z Asie a Afriky, kde nejsou lehké podmínky. Proto by i u vás doma měla být spokojená. Jediné, co nesnese je dlouhodobé přímé sluneční záření a také vám bude vděčná za častější rosení listů nebo prostředí, kde je vlhký vzduch.

Tchýnin jazyk

barbos2514 / Pixabay

Nemyslíme opravdový jazyk vaší tchýně, ale rostlinu, jejíž dlouhé špičaté listy jazyky připomínají. Některé tchýně mohou být náročné, tato rostlina však není. Patří mezi nejoblíbenější rostliny českých domácností a lze je často vidět i ve školních třídách, kde, přiznejme si, žáci nejsou prvotřídní pěstitelé, a přesto zde přežije.

Aloe vera

PollyDot / Pixabay

Další krásnou a zároveň praktickou rostlinou je aloe vera, tučnolistá rostlina, která taktéž nevyžaduje náročnou péči. Je zvyklá na sucho, takže můžete klidně zapomenout ji zalévat. I přesto, že na ni občas zapomenete, vám ráda poslouží nejen jako dekorace! Šťáva z jejích listů je totiž léčivá, můžete ji využít na popáleniny a drobná poranění.

Zelenec

ShaniceRodriguez / Pixabay

Pokojová rostlina, která je vhodná pro všechny začínající pěstitele, se nazývá zelenec. Vypadá hezky, elegantně, nejde o nic extravagantního ani přerostlého. Decentní zelenec dokáže skvěle čistit vzduch od škodlivých látek, je tedy přínosný i pro vaše zdraví.