Máte nová okna a přijde vám, že jsou příliš prázdná a něco na nich chybí? Tedy něco, co by například zastínilo sluneční paprsky, nebo vám dokázalo dodat trochu potřebného soukromí? Pokud ano, podívejte se společně s námi na možnosti. Začít musíme klasikou, kterou jsou elegantní záclony. Ty v minulosti patřily mezi naprostý základ u většiny oken. A je tomu i nyní, i když jsou oblíbené spíše u starších generací. Tedy pokud mluvíme o klasické bílé krajkové podobě. Pokud chcete jít s dobou, určitě se nebraňte různým inovacím, které jsou spojeny s použitím různých materiálů, nebo i zajímavých barev.

48973-zaclona

Závěs jako nezbytnost

Chcete se v noci bez problémů vyspat a tak potřebujete zastínit vaše okna? Nebo nechcete, aby k vám do ložnice viděli vaši sousedé? Potom nedělejte kompromisy a pořiďte si moderní závěsy. Ani ty už nemusí být nutně jenom těžkým kusem látky, který je pověšený na garnýži. Tato forma je sice také oblíbená, ale postupně je vytlačována různými moderními variantami, v podobě různých dekoračních závěsů, které slouží hlavně pro oživění prostoru u oken. Pokud vás zajímá, jaké má moderní závěs přednosti, je to určitě:

  • Bohatý výběr různých materiálů
  • Široká škála barevných kombinací a motivů
  • Nízké ceny

Vsadit lze i na klasickou roletu

I třetí možnost můžeme částečně zařadit mezi klasiku. Je jedno, zda už využíváte závěs a záclonu, nebo nikoliv. Je totiž možné si roletu pořídit i tak. Opět ale musíme říci, že i tato oblast umí nabídnout něco modernějšího, než bylo k dispozici v minulosti. O co se jedná? Jsou to levné římské rolety. Ty jsou velkým lákadlem hlavně do moderních interiérů. Ty nejzajímavější nadchnou nejenom svým světlejším provedením, ale hlavně různými motivy. S ohledem na praktičnost, ale hlavně celkovou eleganci jsou určitě cestou, která vás zaručeně nezklame. Kromě těchto pozitiv zaujme i nízká cena, nebo možnost jednoduché montáže, kterou určitě zvládnete i vy.