Holé zdi bytu nemusíte nutně plnit obrazy měst, nálepkami či tapetami. Využijte fotografie – vaše fotografie. Vaše vzpomínky, případně rodinné fotografie vašich babiček, prababiček… A když už fotky vystavit a udělat z nich dekoraci, buďte kreativní.

Unsplash / Pixabay

Jak šel čas

Lidé často staví fotografie rodinných příslušníků na police. Proč je nepověsit na zeď tak, jak šel čas? Vznikne tak nápaditý rodokmen!

Touhy a sny

V obchodem lze sehnat obrazy s dominantami světových měst. Stávají se tak dekorací bytů, jejichž majitelé toto město nikdy nenavštívili ani k němu nemají jiný vztah. Buďte jiní. Pověste si do bytu obrazy míst, kam se toužíte vydat. Vytvořte si plán toho, co chcete ve svém životě vidět.

Podobně můžete využít rámy, do kterých dáte papíry s nápisy. Například „SVATBA DCERY“ nebo „PRVNÍ VNOUČE“. A až se vaše dcera vdá a bude mít dítě, nápisy vyměníte za fotografie.

Tappancs / Pixabay

Koláž pro kreativce

Možná máte mnoho stylů fotografií, které mají mnoho tvarů, barev, témat. Nepřemýšlejte, jak je složitě rozmístit po bytě. Jednoduše udělejte koláž, do které zahrnete vše. Možná to bude pro některé chaos – zejména pro návštěvy. Ale je to vaše dekorace, váš byt a vaše fotografie.

Pověste fotky na šňůru

Častým problémem, proč jsou zdi bytů a domů holé, je to, že lidé nechtějí tvořit další a další díry do zdi. Máme řešení. Stačí dva hřebíčky, na které uvážete provázek, šňůru na prádlo, cokoliv. A na to potom například kolíčky připevníte fotografie. Ty můžete jakkoliv měnit podle nálady. Je to kreativní dekorace, která bude obdivována.

Autor: Nikol Sotolářová