Stěhování není jen tak. Je to velký krok. Někteří stěhování berou velmi špatně – pocit ze ztráty domova nebo neustálý smutek provází jejich období, během kterého musí všechny své věci přemístit do nového, neznámého prostředí.

Clker-Free-Vector-Images / Pixabay

Dnešní článek jetu pro vás, aby vám ulehčil organizační věci. Bude lehčí se stěhovat, pokud si uděláte řád. NA nic tak v záplavu smutku a zmatku nezapomenete.

Příprava si žádá čas

Vše je potřeba si připravit, nestěhujete-li se ze dne na den. Mnozí však stěhování plánují delší dobu, je tedy dobré myslet na to, zda je potřeba stěhovací firma. Včas zjistěte, zda někdo v rodině poskytne vozík, dodávku, nebo je potřeba objednat firmu.

Zároveň je potřeba dopředu naplánovat, jak vše přestěhujete. Máte dost krabic? Fólií? Popisovačů? Takové věci lze sehnat na internetu a objednat si je přímo domů, i na to potřebujete však alespoň týden. Při nákupu krabic myslete i na bublinkové fólie, ty zachrání vaše nádobí.

Vítězství nad chaosem

Nemusíte být zdatní v time managementu ani v plánování velkých oslav abyste si udělali plán stěhování. Pamatujte na to, že když si vše zabalíte přehledně, bude se vám to později lépe vybalovat. Proto vše popisujte, dávejte své ke svému. Knihy ke knihám, nádobí k nádobí a tak dále. Vyhnete se tak tomu, že se vám v kuchyni nakupí krabice s oblečením!

bartek001 / Pixabay

Drobnosti

Nedovolte šroubkům ani drobným šperkům aby se při stěhování ztratily. Všechny šroubky od jednoho kusu nábytku dejte do jednoho pytlíčku, který pečlivě popište, abyste mohli následně nábytek opět složit bez větších potíží. So se týče šperků, je lepší je dát do krabičky, kterou sami přestěhujete. V záplavu velkých krabic by se mohla ztratit, což by bylo jistě nepříjemné.

Pryč s nostalgií

Stěhování je velký krok, jak bylo zmíněno výše. I tak je potřeba chytnout rozum za pačesy a nehrabat se ve starých věcech. Při stěhování se samozřejmě třídění nevyhnete, snažte se ale příliš nepozastavovat nad každou vstupenkou do kina. Zbytečnosti vyhoďte, důležité maličkosti pečlivě připravte na přepravu. A je to.

Čas

Na co je potřeba myslet více než na to, zda šperky zabalíte do krabiček nebo sáčků, je čas. Udělejte si na stěhování dostatek času. Vyhnete se tak přílišnému stresu a záplavu povinností. Pamatujte na to, že je potřeba věci zabalit, přestěhovat, starý byt uklidit. V novém bytě poté musíte věci vybalit a je potřeba se celkově zabydlet, což zabere alespoň týden. A celý proces se snažte nacpat do co nejkratší možné doby. Když si vše rozplánujete na půl roku, nikdy se nepřestěhujete, bude to nekonečné.

Autor: Nikol Sotolářová