Někdo nejraději dává dárky praktické, tedy různé sprchové gely, parfémy či snad jídlo a alkohol, kterým nejde asi vůbec nic zkazit. Není však na škodu pořídit něco praktického, co bude i po Vánocích dlouhá léta sloužit – dekorace do bytu, doplňky, které budou stále přinášet radost.

Fotografie a obrazy

markusspiske / Pixabay

markusspiske / Pixabay

Mezi první dekorativní dárek patří fotografie a obrazy (konkrétněji fotoobrazy). Tyto dárky jsou určeny především pro blízké příbuzné. Můžete tedy nechat například pro svoje rodiče nebo prarodiče nechat potisknout plátno, které dodatečně můžete nechat zarámovat. Zároveň stačí pořídit i menší rámeček a do něj dát jednu fotografii, nebo koláž menších vzpomínek na společné chvíle či jednu konkrétní událost.

Polštářky

Jako originální dárek považujeme také polštářky, které jsou nesmrtelnou dekorací a zároveň praktickou součástí každé pohovky či postele. Takový polštářek může být jedinečný svým tvarem nebo opět potiskem. I na polštář totiž lze nechat natisknout vlastní fotografii či text. Jde opět o dárek, který může být intimní a pro příbuzné bude znamenat hodně.

Dárky bez významu?

Hans / Pixabay

Praktické dárky, které se stanou součástí domácnosti na dlouhá léta, však nemusí mít konkrétní význam a nemusí být potisknuté obličeji vašich blízkých. Stačí zjistit, po čem vaši blízcí touží. Mají-li nedostatek příborů, ručníků, chtěli by kobereček nebo pěkně ložní prádlo – jen do toho! Vše lze sehnat neobyčejné, ale dostatečně obyčejné na to, aby to šlo využívat kdykoliv a kdekoliv a hlavně – kýmkoliv. Takové dárky se proto hodí nejen pro vaši rodinu, ale i přátele.