Kuchyň v bílém provedení představuje pro někoho splněný sen, pro jiného noční můru. Faktem je, že bílá představuje barvu, která nikdy nezestárne a nevyjde z módy. Na jedné straně navozuje pocit svěžesti a čistoty, na stranu druhou obavy z údržby a čištění.

Pořiďte si bílou bez obav

Pokud se pustíte cestou elegance a koupíte – li si bílou kuchyňskou linku, nemusíte se bát, že se stanete otroky jejího čistého vzhledu. Dnešní povrchové materiály obsahují speciální textury, silikony a vinyl, které zaručují, že kapky a špína nemají šanci se zde uchytit. Stejně tak jde o materiály odolné proti poškrábání. Když zvolíte bílé kuchyňské skřínky je jedno, jestli budou mít vysoký lesk, mat či vzorování. Bílá barva opticky zvětšuje prostor, působí útulně, čistě.

Ve spojení s dřevěnou podlahou získáte moderní kuchyň, která zdobí přední stránky magazínů. Designéři velmi rádi využívají v kuchyních právě bílé skřínky, jelikož nezáleží na rozměrech místnosti a vždy se povede takto vytvořit elegatně vypadající kuchyň. Stejně tak lze vytvořit kuchyň ve starodávném stylu. Milovníci vintage, retro či provence si díky bílé přijdou na své.

bílá v kuchyni

S čím kombinovat bílou kuchyň

V bílé barvě je možné pořídit módní a minimalistické kuchyně, ale také ty z masívu, které pak vypadají ještě mohutněji. Aby bílá kuchyně nepůsobila příliš chladně dá se skvěle kombinovat s barevným vybavením. Nic nezkazíte ani přírodními materiály. Bílá linka není praktická jen kvůli své barvy, ale především nadčasovosti. Pořízení nové kuchyně nepatří zpravidla k levným záležitostem, kdo by měl chuť měnit linku co tři roky, podle současného trendu? Bílá linka se zkrátka nikdy neomrzí.

Navíc dokonale opticky zvětší malé prostory a dodá více světla. Avšak nedá se popřít, že vyžaduje častější údržbu a nevyvolává ani chuť k jídlu. To lze však změnit kuchyňskými doplňky a dekorací. K bílé lince bude hezky ladit barevná pracovní deska. Může být s mramorovým dekorem, hnědá či luxusně vyhlížející černá. Pozornosti neuniknou ani zajímavé úchyty, barevné spotřebiče, nádobí, závěsy či potahy, zajímavé židle, výrazné hodiny, rostliny a dekorativní květináče. Jestliže se čistě bílé barvy obáváte, zkuste kompromis v podobě nejsvětlejšího dřeva. Působí rovněž útulně a elegantně.