Doby, kdy se prádlo sušilo na louce na přímém slunci, obracelo se, vlhčilo, jsou dávno pryč. Mnoho lidí už ani prádlo nesuší na balkóně či sušáku doma. Hospodyňky začaly důvěřovat více sušičkám, které mají jednu z největších výhod – šetří čas. Díky sušení v sušičce není potřeba prádlo žehlit. To ocení nejen maminky v domácnosti, ale i vytížené workoholičky.

KreF / Pixabay

Zlepšující se technologie

Od prvních sušiček, které nebyly nijak zvláštní, jsme se dostaly až k dnešním modelům, které umí zázraky. Nejen, že prádlo vysuší, zbaví prachu, nezmačkají. Dnešní sušičky umí i šetřit kromě vašeho času energii, takže se vám při pohledu na účet za elektřinu neprotočí panenky ani nezapláče peněženka. Je potřeba však chytře vybrat a zainvestovat do té správné – ty, které jsou energeticky úsporné, najdete pod označením A+, ty nejhorší mají označení G.

Úspora stojí peníze

Jak již bylo řečeno, peněženka nezapláče při pohledu na účet během používání sušičky. Nevýhodou, kterou mnoho hospodyněk nemůže přehlédnout, je pořizovací cena, která je, zejména u kvalitních sušiček, často vysoká.

Možností je pořídit pračku a sušičku jako set – lze tak ušetřit i deset tisíc korun. Existují už také pračky, které mají sušičku zabudovanou v sobě. Možností je několik!

pcdazero / Pixabay

Kterou sušičku pořídit?

Vše je vyráběno v několika provedeních, a to i sušičky. Lze sehnat odvětrávací (ventilační) nebo kondenzační. Ventilační je vhodná do místností, které lze větrat a kondenzační tam, kde je potřeba vlhkost odvádět hadicí. V Česku se prodávají nejvíce ty kondenzační. Oproti nim jsou však ventilační část levnější a úspornější – aspoň víte, na co myslet při stavbě domu a plánování oken.

Autor článku: Nikol Sotolářová