Skandinávský nábytek lze bez nadsázky označit za nestárnoucí. Vyznačuje se jednak poctivým řemeslným zpracováním, ale i kvalitou dřeva. Tato jedinečná kombinace společně s nadčasovým designem činí z tohoto nábytku favorita nábytkářského trhu. Obohaťte svůj domov a zamilujte se i vy do romantického severu. Střízlivé barvy, perfektní vzhled, čisté linie a funkčnost na prvním místě.

Severský styl bydlení je v dnešní době skutečně velkým trendem a získává si stále více příznivců nejen v našich zeměpisných šířkách. Zásluhu na jeho oblibě je možné částečně připsat švédskému nábytkářskému řetězci, jenž jako zcela první představil tento styl českému publiku. Ovšem zdaleka to není jen cenová dostupnost, která činí skandinávský nábytek přitažlivým. Společně se dnes podíváme na jeho hlavní atributy, proč čím dál více lidí touží vybavit svůj domov v tomto stylu.

Neutrálnost světlých barev

Při vybavování interiéru v tomto stylu začněte hezky od podlahy. Měla by být ze světlého dřeva – jasan, bělený dub, javor. Nechcete-li či nemůžete měnit podlahové krytiny v celém domě/bytě, pracujte s tím, co máte. Na tmavé podlahy rozmístěte světlé koberečky nebo kožešiny. Můžete také zkusit natřít podlahu na bílo.

Pokud přemýšlíte o koberci, volte několik menších, ale celoplošnému se raději vyhněte. Typickým rysem severského stylu je využití přírodních materiálů. Často v tomto stylu můžete spatřit i použití kovu, skla, kůže, kožešiny a textil, jako je len, bavlna a vlna. Skandinávie je prostě nekonečným zdrojem inspirace a můžete snadno experimentovat. Světlými barvami nikdy nic nezkazíte.

severeský styl

Ideální do malých interiérů

Tvrdí se, že světlé barvy rozšiřují, což je bezesporu pravda, proto hraje tento styl PRIM u malých interiérů. Jeho světlá barva není však jediným důvodem, proč si jej pořídit do malého bytu. Skandinávský nábytek je multifunkční, při zachování skvělých designových vlastností. Výsledkem je krásný nábytek, který cenově nezruinuje a navíc dokonale splní svůj účel.