Většina lidí považuje za nejohroženější místo domácnosti bez dlouhého rozmýšlení toaletu, na kterou pravděpodobně bez dlouhého zaváhání sázíte svou žhavou kartu i vy. Možná vás překvapí fakt, ale nebezpečné bakterie se ukrývají před vámi zcela někde jinde, a to dokonce na místech, kde byste je vůbec nečekali. Zajímá-li vás, která část vašeho bydlení patří mezi nejrizikovější, pak čtěte dál.

Kuchyňská utěrka

Horkým kandidátem na úschovnu bakterií je kuchyňská utěrka. A teď si sáhněte do svědomí. Používáte ji skutečně pouze na nádobí? Nebo s ní utřete i pracovní plochu, otřete do ní ovoce, smetete drobky ze stolu apod. Utěrka je na seznamu předmětů, kde se hromadně seskupují různé bakterie.

Houbička na nádobí

Klasická houbička, kterou doma používáme téměř všichni je rájem pro bakterie všeho druhu. Přežívá na ní až 200 000x více neřádů, než na toaletním prkénku. Mnoho lidí se mylně domnívá, že jí stačí vyprat v saponátu a horké vodě, což je omyl. Dokonce ani pověstné prohřátí v mikrovlnné troubě nestačí. Mnohem lepší je houbičku pravidelně měnit.

houbička

Lednice a vrch kuchyňské linky

V kuchyni ještě chvíli zůstaneme. Za rizikové místo pro množení mikrobů se považuje dle odborníků lednička. Ta se velmi často uvnitř ušpiní od zbytků potravin. Tam něco ukápne, tam se něco rozdrobí, rozmázne a ráj pro bakterie je vytvořen. Proto se doporučuje lednici umývat nejen při rozmrazování jednou za uherský rok. Bohatě vám vystačí antibakteriální vlhčené ubrousky nebo horká voda a čisticí prostředek. Nánosy špíny i prachu se často nacházejí také na horní ploše kuchyňských skřínek – přiznejte si sami, zda tuto plochu stíráte pravidelně nebo pouze svátečně.

Mobilní telefon

I mobilní telefon je více rizikový než toaletní prkénko. Uvědomte si, že mobil používáte kdykoliv a kdekoliv vás napadne. Nezřídka si jej lidé berou i na toaletu. To, že si po toaletě umyjete ruce je sice hezké, ale opět uchopíte tentýž mobil do ruky.