Rekonstrukce koupelen s sebou často přináší dilema. Nechat vanu, nebo být odkázán jen na sprchování? Přesto, že se většina lidí asi sprchuje mnohem častěji, než koupe, odpočinek ve vaně má své kouzlo a někdo si bez pátečního relaxu ve vaně plné pěny prostě nedovede představit start víkendu. Pokud se nakonec přece jen rozhodnete spíše pro sprchu do malé koupelny, poradíme, jaké možnosti na trhu najdete a co jimi získáte.

Sprchové boxy

Nechce se vám zdít, obkládat a řešit sprchový kout jako takový? Pořiďte si sprchový box, který už má vlastní stěny a je tedy plně designově řešen. Sprchové boxy jsou možné k dostání v mnoha variantách. Vybírat můžete nejen dle velikosti, ale také dle tvaru. Kromě klasickým boxů, které padnou přesně do rohu, můžete bez obav sehnat i box obdélníkového nebo čtvercového tvaru.

Masážní boxy

Masážní boxy jsou o level lepší a uspokojí i opravdu náročné uživatele. Relax a masáž ve sprše může dokonce nadchnout více lidí, než koupání ve vaně. Sprchové masážní boxy dominují již v mnoha koupelnách. Za celkem slušné peníze lze pořídit box, kde vám kromě masážních trysk bude k dispozici třeba dávkovač sprchového gelu. To jsou maličkosti, které možná oceníte, možná jsou pro vás zbytečné. Ten správný box si můžete vybrat sami dle dostupných parametrů na www.wellmall.cz, možností je spoustu.

Zděný sprchový kout

Nemáte-li prostředky pro box, nebo místo, nebo zkrátka chcete sprchu s vlastním obložením, je možné vybudovat sprchový kout. Aby ven nestříkala voda, řešením může být závěs. My však volíme sprchové dveře. Ty jsou variabilní, odolné a mají delší životnost. Neplesniví, nezapáchají, jsou vizuálně mnohem lepší. rozhodnout se opět můžete podle vašich požadavků, trh je bohatý na různé velikosti a provedení. Stačí si jen vybrat.