Někdo preferuje možná raději koupání ve vaně, to ale nebude denní chléb nikoho. Je to zdlouhavé a zpravidla se tak spotřebuje i mnohem více vody, než při sprchování. Sprchu je tedy potřeba domů pořídit tak jako tak. Jediný problém je, že někdo nemá v koupelně místo i na vanu, i na sprchový kout. Je na místě se tedy rozhodnout, co zvolit, čemu dát přednost. Sprchovému koutu, nebo vaně s rizikem, že kvůli otevřenému prostoru bude mokro všude v koupelně?

bianca-high-zavrena-600x600Sprchový box

Sprchové kouty, nebo také sprchové boxy jsou velmi rozšířené a oblíbené, zejména pak ty boxy. Při jejich pořízení totiž není potřeba nic zdít, dávat na zeď obklady. Tyto boxy jsou samostatně stojící kabiny, které ovšem potřebují logicky nějakou zeď kvůli přívodu vody. Při výběru správného sprchového boxu se nemusíte příliš omezovat. Na trhu je řada boxů dle velikostí, stylů, možné je volit také asymetrické boxy, ty jsou obdélníkové nebo čtvercové. Jsou také ideální volbou do mobilních budov a na chatu.

Sprchové dveře

P2935-62368-600x600Možná znáte i takové sprchové kouty, které jsou zděné, uvnitř je klasický obklad, který splývá s tím ve zbytku místnosti, a vstup do takového koutu tvoří buď závěs, nebo sprchové dveře. My doporučujeme sprchové dveře. Závěs rychle plesnivý, může zapáchat, změnit barvu, trvá dlouho, než proschne a nemusí vždy úplně zabránit tou, aby voda nestříkala z prostoru sprchového koutu. Sprchové dveře zajistí, aby voda byla tam, kde být má, a zajistí delší životnost. Jdou zpravidla velmi odolné, ať už vůči tlaku, nárazům nebo změnám teplot. Opět je možné vybírat z mnoha typů podle velikosti, tvaru, nebo třeba podle ceny. Ta je velmi pohyblivá.

Vanová zástěna

Vanová zástěnaPokud nemáte v koupelně místo na sprchový kout, potažmo box a ještě vanu, ale koupání si prostě nemůžete odepřít, i když sprchování je časově i finančně úspornější, doporučujeme vám poohlédnout se po vanové zástěně. Ta je ideálním řešením, opět mnohem lepším, než závěsy. Volit můžete mezi sklem, plastem, rozhodnout se tak můžete i v tom, zda zástěna bude průhledná či nikoliv. Není problém volit asymetrické zástěny, pevně stojící, otevírací – takže je možné, aby zástěna úplně obklopila celou vanu, tam, kde není zeď. Koupat se tak ve vaně mohou i divoké děti a žádná potopa v koupelně nehrozí.