Nepatříte mezi ty šťastlivce, které si doma mohou pořídit malé wellness a toužíte po koupelně, kde budete jak ryba ve vodě i na pár metrech čtverečních? Poradíme vám pár triků, které vaší koupelnu zvětší.

I když zrovna nemáte čas ani finance, abyste se pustili do kompletní rekonstrukce koupelny, nemusíte zoufat. Existuje pár triků, se kterými zvětšíte koupelnu i bez stavebního nepořádku. Mrkněte se na ně s námi.

Vyhoďte zbytečnosti

Snadno se to říká a těžko realizuje, ale je nutné se odhodlat. V malé koupelně by se neměla všude povalovat kosmetika, šampóny a krémy. Pokud máte osázené umyvadlo, vanu i poličku, zapřemýšlejte, kam by se to všechno dalo schovat. Pokud máte prostor, pořiďte si menší skříňku, třeba pod umyvadlo, nebo vedle sprchového koutu, kam všechno schováte.

Jednoduché řešení? Kapsář

Skříňka už se vám nikam nevejde? Pořiďte si třeba kapsář, který pověsíte na dveře. Do jednotlivých kapes můžete zastrkat jak hřebeny a krémy, tak kosmetiku a šampóny. Variantou je také omyvatelný kapsář, který zavěsíte přímo do sprchy. Další variantou jsou poličky na přísavky, které můžete dát do volného prostoru například nad vanu či WC.

Zrcadlo zvětší prostor

Zrcadlo v koupelně nesmí chybět. Věnujte mu dostatek prostoru i na úkor ostatních věcí – vyplatí se to. Zrcadlo totiž mimo jiné opticky zvětšuje prostor! Nezapomeňte také na jeho osvětlení, ať na sebe při zkrášlování pořád vidíte.

Jedna barva vládne všem

Nezapomeňte ani na drobné doplňky, které koupelnu útulní. Volte ideálně sety, které k sobě budou ladit a koupelnu nezahltí. Co takhle sladit koupelnovou předložku s ručníky? Nebo třeba zvolit stejný design stojanu na dávkovač na mýdlo či kelímek na kartáčky? I takové maličkosti dokáží dodat vaší koupelně šmrnc.